Topyła zabrał 50 zł, lecz ich nie ukradł. SN uniewinnił sędziego

autor: Piotr Szymaniak21.02.2018, 07:36; Aktualizacja: 21.02.2018, 08:42
Zdaniem SN dokonanie w tych warunkach zuchwałej kradzieży stanowiłoby przykład rażącego lekceważenia prawa

Zdaniem SN dokonanie w tych warunkach zuchwałej kradzieży stanowiłoby przykład rażącego lekceważenia prawaźródło: ShutterStock

Sąd Najwyższy uniewinnił sędziego obwinionego o kradzież 50 zł. Dla jednych to dowód na niezawisłość orzekających, dla innych na niezdolność do samooczyszczenia się środowiska.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (54)

  • Lubito(2018-02-27 05:43) Zgłoś naruszenie 00

    Już lepiej jakby się przyznał że jest kleptomanem , jakby drobne leżały też by znalazły się w jego kieszeni

    Odpowiedz
  • hghghg(2018-02-24 12:43) Zgłoś naruszenie 00

    hahahahahahahahahahahahahahaha kodziarze bronic sądy!!!

    Odpowiedz
  • Max(2018-02-22 07:08) Zgłoś naruszenie 10

    Sądzę że ten wyrok SN jest o tyle dramatyczny że daje wyraźne światło całemu środowisku sądownicza - prokuratorskiemu że obecna władza ma takie możliwości że WINNEGO UNIWINNI A NIEWINNEGO WSADZI DO WIĘZIENIA . Dla mnie to była pokazówka obecnej władzy ,, JAK BĘDZIECIE Z NAMI TO NIC WAM NIE GROZI !!!!!!!! Ta sytuacja pokazuje zarówno stan prawa jak i raworządności w Polsce . Przepisy są tak konstruowane i dają taką możliwość orzekania sędziom że na posdstawie tych samych przepisów można obywatela wsadzić do więzienia , pozbawić prawa wykonywania zawodu lub UNIEWINNIĆ. Nasówa się więc pytanie dlaczego takie przepisy . Nieprecyzyjne ? Niejasne ? Otóż po to by można było w razie potrzeby dowolnie nimi manipulować. Stąd wniosek że więzienia sązapełnione niekoniecznie jedynie przestępcami ale ludźmi niewygodnymi władzy czy przypadkowymi ofiarami wymiaru sprawiedliwości .

    Odpowiedz
  • Teo(2018-02-22 06:13) Zgłoś naruszenie 00

    Czy wy myślicie, że sędzie nie wie że stacjae benzyniwe naszpikowane są kamerami?

    Odpowiedz
  • Teo(2018-02-22 06:13) Zgłoś naruszenie 00

    Czy wy myślicie, że sędzie nie wie że stacjae benzyniwe naszpikowane są kamerami?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ursula(2018-02-21 22:32) Zgłoś naruszenie 20

    Czarno na białym widać, że okazja czyni złodzieja , monitoring wszystko obnaża, a oni sobie biegłych powołują na kosz podatników żeby ten bajeczkę wymyślił . Ech.... brak słów , nie wiem jak można brać udział w tych wszystkich spendach w obronie sądów , kto przyzwoity może to, to bronić...

    Odpowiedz
  • miriam(2018-02-21 22:08) Zgłoś naruszenie 10

    Ciekawy jestem jakby szary człowiek wzioł np.w Biedronce 50 zł innemu klientowi przy kasie i złapała by go kamera czy nie poszedłby siedzieć ? Niestety Kasta Broni Swojego Kolesia z Szeregu takich ludzi osądzić i Jak to mówił Piłsudski przed Wojną pod ścianę i strzelać wytępić tą kastę totalne zero niech Sędzia wstydził By się ! i Szarzy ludzie będą czekaccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccć na wyroki przez takie zero jaki pisze i mówi poseł z PIS i KUKIZA i pisze prasa! Totalna kasta KOMUNISTÓW !

    Odpowiedz
  • Roztargnienie jest możliwe(2018-02-21 21:43) Zgłoś naruszenie 00

    Sąd Odwoławczy może nie nadążyć z oddalaniem różnych psychologicznych argumentów w apelacjach od wyroków sędziego M.Topyły.Jeżeli są w Żyrardowie jacyś pełnomocnicy z prawdziwego zdarzenia to mogą mieć z niego ubaw.Ciekawe jak sędzia M.Topyła wyobraża sobie swoją przyszłośc w sądzie karnym.

    Odpowiedz
  • Bert(2018-02-21 21:03) Zgłoś naruszenie 20

    bezczelność SN powala.... kolejny raz. To jest banda a nie żaden sąd.

    Odpowiedz
  • Piotr(2018-02-21 18:48) Zgłoś naruszenie 10

    Na filmie widać że chowa pieniądze do kieszeni kurtki przy otwartym portfelu . Kto nosi pieniądze w kurtce w tej kieszeni? Złodziej i tyle z pewnością jeszcze nie raz rogi pokaże.

    Odpowiedz
  • ads(2018-02-21 18:03) Zgłoś naruszenie 00

    To 50 zł zostało ukradzione? Komu?. Może znalezione. Nawet obejrzenie się nie jest jednoznaczne co do intencji.

    Odpowiedz
  • Borys(2018-02-21 15:26) Zgłoś naruszenie 20

    Pozostają jedynie samosady bo na sądy niema co liczyc

    Odpowiedz
  • Roztargnienie jest możliwe(2018-02-21 14:27) Zgłoś naruszenie 162

    Może reprywatyzacja w Warszawie też się odbywała w roztargnieniu.Urzędnikom i sędziom może zabrakło jakichś witaimin w organizmie,jakieś problemy rodzinne.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Gość(2018-02-21 14:24) Zgłoś naruszenie 123

    Ja uważam,że po tym wyroku możemy nie uznawać żadnych wyroków sądów. Robią sobie jaja , a my mamy ich uznawać za władzę? Niech sądzą siebie nawzajem , będzie kabaret, ale nie nas

    Odpowiedz
  • Ilu jest 'durniów' na tym forum(2018-02-21 14:24) Zgłoś naruszenie 212

    Zamiast do portfela (każdy by tam włożył odruchowo) , który trzymał w ręku smyrgnął do kieszeni . Banknot nie leżał na środku , tylko zupełnie z boku po stronie właścicielki. Płacił drobnymi, a reszt.ę zabrał w banknocie. To czyste złodziejstwo bez możliwości roztargnienia.

    Odpowiedz
  • obserwator(2018-02-21 14:20) Zgłoś naruszenie 134

    ciekawe jak ten pan sędzia z kasty będzie sądził podobne przyadki, ajk można mieć zaufaniedo takiego sędziego, wstyd dla SN i całej kasty

    Odpowiedz
  • mmm(2018-02-21 13:26) Zgłoś naruszenie 182

    Czy to znaczy że teraz każdy złodziej może powoływać się na roztargnienie? Załóżmy że wezmę przez roztargnienie z marketu flaszkę dobrego alkoholu to też będę uniewinniony? Będę mógł się powołać na ten przypadek przed sądem? Pytam się poważnie

    Odpowiedz
  • ukulele(2018-02-21 12:55) Zgłoś naruszenie 222

    Generalnie dziwna sprawa. Też zdarza się, że w sklepie ja pakuję zakupy a obsługiwany jest już następny klient i również zdarzyło się , że na ladzie lądują pieniądze nie wiadomo kogo, ale zawsze pytam w takiej sytuacji czy to moje itp. Upewniam się. Mam mieszane uczucia co do tego roztargnienia.

    Odpowiedz
  • Wanda(2018-02-21 11:21) Zgłoś naruszenie 1625

    Hej ! Zawodowi krzykacze! Ślepi mściciele krzwywd prawdziwych, ale także tych wydumanych! Żadnemu z Was nigdy nie zdarzyło się w sklepie zabrać przez pomyłkę cudzej rzeczy? Mi i owszem. Nawet już to wsadziłam do torby (zamyślenie i ciężko dzień). Przed bramką sobie uzmysłowiłam, że torba winna być lżejsza. Patrzę a w niej niezapłacone dwie książki. Cichcem się wycofałam i odłożyłam książki z powrotem na półkę. Wiem, Wy byście mnie skazali na ciężkie roboty, bo przecież żadnemu z Was nigdy coś takiego się nie zdarzyło. I jeszcze kilka pytań w zakresie casusu Topyły: - dlaczego "ukradł " na oczach pokrzywdzonej i sprzedawczyni ?(nawet głowy nie zwrócił w kierunku pokrzywdzonej, by upewnić się, czy ta patrzy w jego stronę) - dlaczego po schowaniu banknotu do kieszeni następnie na widoku sprzedawczyni i pokrzywdzonej schował go do portfela? ( winien to zrobić po opuszczeniu sklepu, a chociażby obróceniu się tyłem do.sprzedawczyni i pokrzywdzonej). Bardzo niegramotny ten wasz złodziej.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Elohim(2018-02-21 10:15) Zgłoś naruszenie 456

    Kpina ze sprawiedliwości, pazerny od dziecka. Na nagraniu z kamery widać jak na dłoni Z portfela wyjmuje pieniądze płaci, zawija 50zl z blatu i szybko chowa do lewej koedzeni kurtki, jeszcze się oglada za siebie kto stoi za nim. Gdyby byl faktycznie rozkojarzony wsadził by 50zl do portfela i nawet sie nie obejrzał tylko wyszedł.... Złodziej i tyle i taki ktoś ma potem karać nast złodzieja.....

    Odpowiedz