Sędzia nie straci urzędu przez akcje

autor: Małgorzata Kryszkiewicz12.02.2018, 07:21; Aktualizacja: 12.02.2018, 07:52
Zapowiadana przez resort nowela nie rozwiąże problemu w sposób całościowy.

Zapowiadana przez resort nowela nie rozwiąże problemu w sposób całościowy.źródło: ShutterStock

Resort sprawiedliwości zapowiada uchylenie przepisu, który wywołał spore poruszenie w środowisku orzekających w sądach powszechnych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

 • xxxx(2018-02-12 17:27) Zgłoś naruszenie 00

  31 marca 2019 roku to jest termin wpłaty zysków, jednak liczy się stan prawny na dzień wejścia w życie ustawy, jeśli do 3.04. przepis nie zostanie uchylony to każdy kto po tej dacie będzie miał akcje znajdzie się w niepewnej sytuacji prawnej , nikt nie zagwarantuje przecież jaki będzie faktycznie stan prawny i czy przepis faktycznie zostanie uchylony.

  Odpowiedz
 • beta(2018-02-12 19:16) Zgłoś naruszenie 40

  A ja myślę, że to państwo sędziowie z Ministerstwa Sprawiedliwości przyszli po rozum do głowy, jak się zorientowali, czym to grozi. Że na przykład, jeżeli mąż/żona sędziego ma akcje lub udziały, o których mowa w tym przepisie, a między małżonkami istnieje ustrój wspólności majątkowej, to wywłaszcza się również tego małżonka - w końcu osobę trzecią. Tak to jest, jak przepisy prawa tworzy jakiś byle jaki politolog.

  Odpowiedz
 • JR(2018-02-13 11:28) Zgłoś naruszenie 00

  Patrząc na pana wiceministra i jego kolegów/koleżanki prezesów z faksu: trudno nie zauważyć, że to właśnie takie postawy powodują, że Iustitia straciła wiarygodność. Żenujące jest mylenie reform (jeszcze żadne nie nastąpiły i sądząc po kwalifikacjach ewentualnych autorów - chyba lepiej poczekać) z zawłaszczaniem sądów i obsadzaniem stołków.

  Odpowiedz
 • TN(2018-08-03 11:16) Zgłoś naruszenie 00

  Czego sędziowie w końcu bronią?Praworządności czy swoich pieniędzy?

  Odpowiedz
 • Stanley(2018-08-06 22:50) Zgłoś naruszenie 00

  Sędzia nie może mieć żadnych udziałów i akcji ,bo to jest sprzeczne z zasada bezstronności . Spółka np. zwalnia pracownika bo ten nie daje się wykorzystywać albo zwalnia większą grupkę na podstawie tzw. sztucznej restrukuryzacji , aby obniżyć koszty pracy. Pracownik/cy idą do sądu o przywrócenie do pracy a tam sędzia będzie rozpoznawał ich pozew, który ma udziały (akcje) w spółce i liczy na większą dywidendę albo wartośś akcji(udziału), a te osiągnie się obniżając koszty pracy. Jak to pokazuje życie , w takich układach Sędzia (Sędziowie) tak zinterpretują przepisy prawa pracy , że wydadzą wyrok oddalający pozew pracownika . A miało być powszechne uwłaszczenie. Jedna małpa z SLD w sejmie powiedziała. "To jak to , robotnik ma być właścicielem fabryk , zakładów pracy" i w ten sposób czerwona burżuazja wraz z popierajacymi ich dyspozycyjnymi sędziami uwłaszczyła się na majątku ogólnonarodowym i nie lubią i nie chcą żadnych zmian w tym zakresie. Partia nie tasama ale taka sama. Zapamiętaj te dwa słowa , referendum i od nowa.

  Odpowiedz
 • Polak(2018-08-06 22:52) Zgłoś naruszenie 00

  Sędzia nie może mieć żadnych udziałów i akcji ,bo to jest sprzeczne z zasadą bezstronności . Spółka np. zwalnia pracownika bo ten nie daje się wykorzystywać albo zwalnia większą grupkę na podstawie tzw. sztucznej restrukuryzacji , aby obniżyć koszty pracy. Pracownik/cy idą do sądu o przywrócenie do pracy a tam sędzia będzie rozpoznawał ich pozew, który ma udziały (akcje) w spółce i liczy na większą dywidendę albo wartośś akcji(udziału), a te osiągnie się obniżając koszty pracy. Jak to pokazuje życie , w takich układach Sędzia (Sędziowie) tak zinterpretują przepisy prawa pracy , że wydadzą wyrok oddalający pozew pracownika . A miało być powszechne uwłaszczenie. Jedna małpa z SLD w sejmie powiedziała. "To jak to , robotnik ma być właścicielem fabryk , zakładów pracy" i w ten sposób czerwona burżuazja wraz z popierajacymi ich dyspozycyjnymi sędziami uwłaszczyła się na majątku ogólnonarodowym i nie lubią i nie chcą żadnych zmian w tym zakresie. Partia nie tasama ale taka sama. Zapamiętaj te dwa słowa , referendum i od nowa.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane