To nie jest kraj dla starszych sędziów

autor: Małgorzata Kryszkiewicz17.01.2018, 07:15; Aktualizacja: 17.01.2018, 08:44
Odmowy z reguły nie zawierają żadnego uzasadnienia. Czym więc kieruje się minister sprawiedliwości podejmując decyzje?

Odmowy z reguły nie zawierają żadnego uzasadnienia. Czym więc kieruje się minister sprawiedliwości podejmując decyzje?źródło: ShutterStock

Minister sprawiedliwości w pełni korzysta z możliwości nieprzedłużania sędziom okresu orzekania, gdy osiągną wiek uprawniający do przejścia w stan spoczynku.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (52)

 • obserwator(2018-01-18 23:07) Zgłoś naruszenie 24

  Albo ktoś udaje albo faktycznie do niego nie dotarło. Była wśród sędziów dekomunizacja ? Nie była. To teraz jest. I będzie do końca aż zostanie " oczyszczona z WSZYSTKICH sędziów rozpoczynających swoją służbę za czasów słusznie minionych. Jakiś czas jeszcze pozostanie kilkunastu "posiadających sprawdzony, słuszny kręgosłup podparty jedynie słusznymi poglądami politycznymi" potwierdzonymi przez miejscowych działaczy słusznej partii. I to tak trudno zrozumieć ? I nie ważne czy to dotyczy generałów w wojsku, prokuratorów, sędziów, policjantów, celników. Dekomunizacja ma być dokonana do końca i tak się dzieje. Przypadek Piotrowicza i kilku innych tylko potwierdza regułę. Zdrowie, chęć dalszej służby nie ma tu nic do rzeczy.

  Odpowiedz
 • masterbreslau(2018-01-17 19:27) Zgłoś naruszenie 410

  Miałem wokande sędzia 60..+ stwierdziła że jeśli mam telefon z wyświetlaczem 6 + cala to znaczy ze jestem zamożny , teraz komornik z kasty zajmuje mi wynagrodzenie i nawet nie chce ujawnić ile wynosi moje zadłużenie. Tak wygląda ta cała brudna kasta sądownicza .z licytować człowieka a zarobią koledzy kolegów.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • wieloszczet(2018-01-17 15:33) Zgłoś naruszenie 51

  a wszystko przez likwidację lekcji w/f, człowiek bez ćwiczeń, jest niesprawny, np: powolny. czyli - niewydajny, wszyscy tak mają, u nas akcja objęła blokujących miejsca pracy młodym, i mamy co mamy od kilku stuleci, nic się nie udaje, wszystko wszystkim najpierw się podoba, a potem "byliśmy przeciwni", sztuka bycia u koryta bez widocznego łańcucha, tylko ilość nawozu pod nogami wywyższa wskazane palcem sorty..., to się nie uda...

  Odpowiedz
 • Ocalały z watahy(2018-01-17 12:09) Zgłoś naruszenie 816

  Czy wzorem "lekarza" KASTA przewiduje też wywieszenie na wokandzie informacji, że oskarżonych z PiS skazywać będzie się wyłącznie na karę śmierci?

  Odpowiedz
 • cd. Co to znaczy starsi sedziowie?(2018-01-17 12:06) Zgłoś naruszenie 1910

  Uwazam rowniez, ze nalezy w Polsce zlikwidowac Stan Spoczynku i osoby korzystajace z tego przywileju: sedziowie, prokuratorzy, biskupi powinny zostac wlaczone do systemu ZUS, w ktorym emerytura publiczna nie powinna przekraczac 1,5 - 2 krotnosci krajowego sredniego wynagrodzenia. Osoby te zarabiaja relatywnie dobrze i dodatkowo moga sobie oszczedzac na emeryture w PPK i w III filarze emerytalnym.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • bogu(2018-01-17 11:58) Zgłoś naruszenie 43

  No i co z tego ?

  Odpowiedz
 • Co to znaczy starsi sedziowie?(2018-01-17 11:44) Zgłoś naruszenie 97

  - To nie jest kraj dla starszych sedziow -. Przymiotnik starszy jest pojeciem wzglednym. Co to znaczy starsi sedziowie? - Uwazam, ze w Polsce sedziowie i prokuratorzy, zarowno mezczyzni jak i kobiety, powinni miec obowiazek pracy do 70 roku zycia. --- Na swiecie pod tym wzgledem jest roznie np. w Brazylii mozna przejsc na emeryture w wieku 52 lat, a w innych panstwach znacznie, znacznie pozniej. ----- Uwazam, ze dla sedziow i prokuratorow w Polsce 70 r. zycia jest wiekiem optymalnym do przechodzenia na emeryture. Poza tym sadze, ze wiek przejscia na emeryture jako 70 r. z. powinien obowiazywac rowniez inne grupy pracownice np. lekarzy, nauczycieli akademickich. ---- Nie jestem zwolennikiem urawnilowki wieku emerytalnego dla wszystkich grup pracowniczch.

  Odpowiedz
 • Kol(2018-01-17 10:06) Zgłoś naruszenie 1317

  Sedziowie idzcie odpocYwac dajcie prace mlodym co sie tak bronicie macie juz spozniony metabolizm odpoczywajcie

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • urzędnik(2018-01-17 09:53) Zgłoś naruszenie 627

  Jestem urzędnikiem w Radzie Miasta. Nieraz gdyby wiedział że mam do czynienia z prawnikem a ten pytał by sie mnie o rodzaj druku jaki ma wypełnić np na dowód osobisty ,oj to kasował bym takąąąąąą forse.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • zorientowany w temacie(2018-01-17 09:36) Zgłoś naruszenie 128

  Warto przyjrzeć się pracy sędziów w apelacjach.ile faktycznie pracują,ile czasu przebywają w siedzibie sądu.wtedy będzie można przyjrzeć się jak dociążają asystentów zwłaszcza starzy sędziowie,ktorym juz sie nie chce.

  Odpowiedz
 • zorientowqny w temacie(2018-01-17 09:34) Zgłoś naruszenie 228

  Warto przyjrzeć się pracy sędziów w apelacjach.ile faktycznie pracują,ile czasu przebywają w siedzibie sądu.wtedy będzie można przyjrzeć się jak dociążają asystentów

  Odpowiedz
 • Aga(2018-01-17 09:33) Zgłoś naruszenie 154

  Chodzi o stworzenie kolejnego powodu do wdzięczności, a mianowicie MS odmawia przedłużenia, więc zwalniają się miejsca w SO i SĄ, a na nie mogą zgłaszać się sędziowie z sądów niższego stopnia, którzy będą cieszyć się z awansu i w przekonaniu MS przynajmniej nieco przychylniej patrzeć na upolitycznienie sądownictwa.

  Odpowiedz
 • Not(2018-01-17 09:28) Zgłoś naruszenie 1518

  Jakim trzeba być padlinożercą aby na smierci własnych obywateli do tego stopnia zbijać majątki.

  Odpowiedz
 • o(2018-01-17 09:25) Zgłoś naruszenie 1731

  kasta stara się broni rękami i nogami

  Odpowiedz
 • Ostrzegamy wszystkich Polaków(2018-01-17 09:18) Zgłoś naruszenie 3834

  ,.W Polsce uwidoczniła się kasta prawniczych „fryzjerów”, „golących społeczeństwo”..... wg. obecnego prawa Każdy z Was może otrzymać informacje że nabył spadek (ma prawo do spadku) po bliskim lub dalekim krewnym (np..kubeł śmieci) z olbrzymim długiem...Liczba sporów Sądowych wzrasta gdyż już nawet dzieci dzieci krewnych nawet IV stopnia , muszą zakładać sprawy przez kuratorów aby uciec od złych spadków.!! Lobby prawnicze samo z siebie nic z tymi przepisami nie zrobi ponieważ na tym żeruje!: wypisy ,poświadczenia ,odpisy, czynności ,działy itp itp i to wszystko koszty. A za Nimi idą para-mafie windykacyjne wciskające nieznającym się na prawie także dalekim krewnym śmierdzące spadi aby chwycić frajera za nawet przedawnione długi. Łatwy pieniądz , łatwe życie,wg przepisów spadkowych sprzed 2015 i po.I tak zysk I tak. To jest chore, żeby bankrutem było dziecko 7 letnie. To tylko świadczy o zwyrodnieniu prawnym państwa i o głupocie ustawodawcy. To tzw „dobrodziejstwo” to stara chałupa .Masz racje tylko domniemanie odrzucenia spadku przez krewnych III i dalszego stopnia dopóki nie złożą wyraźnego oświadczenia o przyjęciu spadku, przed Sądem lub notariuszem ” -można to zmienić . Brak oświadczenia ,brak kosztów ,kłopotu ,puszki pandory. Jeżeli krewni I stopnia odrzucają taki spadek to już wiadomo jak śmierdzi.

  Pokaż odpowiedzi (21)Odpowiedz
 • Pi(2018-01-17 08:56) Zgłoś naruszenie 348

  Wynika z tego, że ten kraj jest dla ignorantów, nieuków, cwaniaków i polityków, którzy nie potrafią podjąć żadnej mądrej decyzji, a tym bardziej jej uzasadnić. Zwykłe prostactwo i prywata. A kraj idzie w ruinę. Znowu będzie potrzebna rewolucja. Czy my naprawdę jesteśmy takimi tłumokami???? Przerażające!!!!

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • prawnik(2018-01-17 08:42) Zgłoś naruszenie 5512

  To nie jest też kraj dla młodych Sędziów. Przy obciążeniu referatów w granicach 400-1200 spraw po prostu mamy wiecznie niedospanych, niedoleczonych i przemęczonych Sędziów. Przychodzących do pracy z przeziębieniem, niedoleczoną grypą, szumem. To nie jest kraj dla Polaków. Bo sami tworzymy sobie prawa takie, by było nam wszystkim trudniej żyć.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane