Zawistowski: Sędziowie sami muszą zdecydować, czy kandydować do KRS

15.01.2018, 20:51; Aktualizacja: 15.01.2018, 21:01
Dariusz Zawistowski

Dariusz Zawistowskiźródło: Agencja Gazeta

Wybór dotyczący kandydowania do KRS powinien być dokonany przez samych sędziów. Wydaje mi się, że nikt nie będzie poddany jakiejś presji - podkreślił były szef Rady sędzia Dariusz Zawistowski. Jak dodał, "każdy sędzia, który się w tej Radzie znajdzie, ma szansę zachować się tak, jakby się w takiej sytuacji należało".

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • Inspektor(2018-01-16 07:53) Zgłoś naruszenie 73

    ...Ostrzegamy wszystkich Polaków,. W Polsce uwidoczniła się kasta prawniczych „fryzjerów”, „golących społeczeństwo”..... wg. obecnego prawa Każdy z Was może otrzymać informacje że nabył (ma prawo do spadku) spadek po bliskim lub dalekim krewnym (np..kubeł śmieci) z olbrzymim długiem... .Liczba sporów Sądowych wzrasta gdyż już nawet dzieci dzieci krewnych nawet IV stopnia , muszą zakładać sprawy przez kuratorów aby uciec od złych spadków.!! Lobby prawnicze samo z siebie nic z tymi przepisami nie zrobi ponieważ na tym żeruje! Wypisy ,poświadczenia ,odpisy, czynności ,działy itp itp i to wszystko koszty. A za Nimi idą mafie windykacyjne wciskające nieznającym się na prawie także dalekim krewnym śmierdzące spadi aby chwycić frajera za nawet przedawnione długi. Łatwy pieniądz , łatwe życie,wg przepisów spadkowych sprzed 2015 i po

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • JJB(2018-01-15 23:17) Zgłoś naruszenie 53

    To jest, w odróżnieniu od wypowiedzi KRS bardzo wyważone i rozsądne stanowisko. Podoba mi się zwłaszcza wypowiedź Sędziego odnośnie pozostania w służbie.

    Odpowiedz
  • JJB(2018-01-15 23:17) Zgłoś naruszenie 23

    To jest, w odróżnieniu od wypowiedzi KRS bardzo wyważone i rozsądne stanowisko. Podoba mi się zwłaszcza wypowiedź Sędziego odnośnie pozostania w służbie.

    Odpowiedz
  • Tak po ludzku powiem(2018-01-15 23:01) Zgłoś naruszenie 514

    w d-pach się Wam poprzewracało, Nadużycie władzy sądowniczej i politykierstwo widoczne gołym okiem.

    Odpowiedz
  • Politykierzy muszą odejść z KRS i nie tylko(2018-01-15 22:58) Zgłoś naruszenie 814

    Chcieli decydować o wszystkim, być trzecią izbą, a to nie ich rola. Kasta i bezprawie zawłądnęły polskim WS co widać dobitnie po reprywatyzacji i korupcji w całej Polsce poi rządach PO-PSL.

    Odpowiedz
  • lolek(2018-01-15 22:48) Zgłoś naruszenie 43

    Ojkofobia.

    Odpowiedz
  • Orlik(2018-01-15 21:37) Zgłoś naruszenie 917

    Jestem ciekaw czy tak samo apeluja do innych sedziow o wydawanie okreslonych wyrokow. To jest wlasnie ta niezaleznosc wedlug starego KRS, tj. mowienie innym sedziom co maja robic. Niech Pan juz odejdzie. Pan po prostu nie rozumie demokracji i wspolczesnego swiata i nigdy Pan tego nie zrozumie. Za dlugo Pan zyl mentalnie w komunizmie.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz