Premier nie może cenzurować wyroków TK. Brak publikacji to naruszenie prawa

autor: Maciej Suchorabski20.11.2017, 12:59; Aktualizacja: 20.11.2017, 17:35
Wykazano również, że każde orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego jest ostateczne, co oznacza, że nie podlega żadnej kontroli odwoławczej i powinno być niezwłocznie publikowane

Wykazano również, że każde orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego jest ostateczne, co oznacza, że nie podlega żadnej kontroli odwoławczej i powinno być niezwłocznie publikowaneźródło: ShutterStock

Helsińska Fundacja Praw Człowieka otrzymała postanowienie Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia nakazujące prokuraturze wszczęcie postępowania ws. odmowy publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca 2016 r.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (23)

  • emeryt(2017-11-20 13:29) Zgłoś naruszenie 9814

    Brawo! tak trzymać! Te oszołomy z PIS powinni wiedzieć co to jest prawo. Wymiar Sprawiedliwości orzekajcie w majestacie prawa bez politycznego podtekstu. Niech prawo będzie prawem............Szydło przegrała , Płaszczak przegrał i tak trzymać!!!!!!!!!!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • baba ze wsi(2017-11-20 13:55) Zgłoś naruszenie 758

    Oj niedobrze sołtysowa niedobrze.

    Odpowiedz
  • wjw(2017-11-20 14:22) Zgłoś naruszenie 706

    I co na to prawnik amator Kempa ? Łyso ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • jojojoj(2017-11-20 15:07) Zgłoś naruszenie 516

    Niesamowite!!! to by znaczyło że brak publikacji wyroków Trybunału łamie prawo

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • realista(2017-11-20 15:36) Zgłoś naruszenie 496

    A co na to słynna Kempa! , taka prawniczka bezkompromisowa. On też powinna odpowiadać za niedopełnienie obowiązków ,lub przekroczenie uprawnień....................

    Odpowiedz
  • Zenon(2017-11-20 15:13) Zgłoś naruszenie 445

    Oj oborowa,źle ci to wróży.Pójdziesz siedzieć!!!

    Odpowiedz
  • Brawo Sąd!(2017-11-20 18:57) Zgłoś naruszenie 405

    Brawo Sąd! Wydanie tego postanowienie wymagało odwagi. Prawdziwej.

    Odpowiedz
  • j.(2017-11-20 19:36) Zgłoś naruszenie 336

    Pozostaje mieć nadzieję, że za to wszystko będą odpowiadać i poniosą bardzo dotkliwe konsekwencje. Niestety obawiam się, że będzie to możliwe najwcześniej za... 6 lat!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kos(2017-11-20 20:08) Zgłoś naruszenie 256

    Czyli, kto powinien iść do pudła i gdzie jest prokurator generalny.

    Odpowiedz
  • ree (2017-11-20 14:31) Zgłoś naruszenie 184

    Ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Hanka(2017-11-20 15:15) Zgłoś naruszenie 180

    A to ciekawe

    Odpowiedz
  • Jurek O(2017-11-20 13:13) Zgłoś naruszenie 879

    Bolek byl znikad i tylko znalezli sie dobrzy ludzie z bezpieki ktorzy pomogli mu zostac prezydentem aby zadluzyc kraj na wieki i aby wprowadzic handlarke pyz z bazaru Szembeka to Narodowego Banku a pozniej zadbac o mieszkania mieszkancow z Warszawy to kolejny rozbior Polski i sprzedanie Polski. A Dude wprowadzil Prezes wiec jestem spokojny o nasze zadluzenia

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Bert(2017-11-20 21:10) Zgłoś naruszenie 635

    No cóż, tulejów ci u nas dostatek. Ale już niedługo.

    Odpowiedz
  • Zibi(2017-11-21 16:18) Zgłoś naruszenie 62

    Brawo, Sąd Rejonowy postąpił zgodnie ze swoja wiedzą i niezawisłością oby tak wszystkie Sądy działały

    Odpowiedz
  • obcy(2017-11-21 15:47) Zgłoś naruszenie 19

    A co z tymi wyrokami TK przed 2015r. za rządów platformy? Pewno wtedy wszystko było ok . Publikowano tylko te które pasowały platfusom a reszta czeka na publikacje.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz