Będzie wsparcie na pensje w urzędach pracy

autor: Michalina Topolewska25.10.2017, 07:29

FINANSE

W 2018 r. powiaty otrzymają środki z Funduszu Pracy (FP) na wynagrodzenia dla zatrudnionych w pośredniakach. Dla osiągających najlepsze efekty aktywizacji trafią dodatkowe pieniądze na nagrody.

Takie regulacje przewiduje nowelizacja ustawy z 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1065 ze zm.), która jest elementem przyjętego przez rząd projektu tzw. ustawy okołobudżetowej na 2018 r. Co do zasady zakłada ona przedłużenie dotychczasowego mechanizmu dofinansowywania pensji pracowników powiatowych urzędów pracy (PUP), tyle że w zmodyfikowanej formule. Powiaty otrzymają 6 proc. kwoty ustalonej w przyszłorocznym budżecie FP na realizację programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej. Pieniądze te pokryją koszty pensji pracowników, w szczególności tych pełniących funkcję doradców klienta.


Pozostało 91% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane