statystyki

Weryński: Zanudzanie puszczą. I prawem

autor: Maciej Weryński24.10.2017, 08:27; Aktualizacja: 24.10.2017, 12:00
Maciej Weryński

Maciej Weryński, redaktor „Prawnika”źródło: Dziennik Gazeta Prawna
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

 Czy pamiętają Państwo jeszcze o Puszczy Białowieskiej? A dokładniej: o wycince, która jest wciąż prowadzona, w zasadzie bez przeszkód, mimo nakazu jej wstrzymania wydanego przez, bagatela, Trybunał Sprawiedliwości UE w lipcu?

Pewnie większość zdążyła zapomnieć, bo sprawa spadła z pierwszych stron gazet i czołowych miejsc w programach informacyjnych, a zajmują się nią już niemal wyłącznie ci, których w Polsce zwykło się nazywać oszołomami, zieloną hołotą (tak, słyszałem to nieraz osobiście), jeśli już nie ekoterrorystami. I na to zapewne liczył minister środowiska, który najpierw wyrok TSUE zignorował, a potem do swoich działań dorobił wyjaśnienie w postaci dozwolonych „działań dla zachowania bezpieczeństwa”. Do tego doszedł chórek głosów, że nie będzie Unia pluć nam w twarz i o naszej puszczy stanowić będziemy sami (my, czyli Polacy, ale dziwnie już nie ci, którzy się w jej obronie wypowiedzieli, nie wspominając już o tych, którzy – parafrazując znane zdanko o spacerach – wybrali się w jej okolice na biwak).

W przeciwieństwie do polskiej opinii publicznej Unia Europejska nie chce zapomnieć. Jak pisał w zeszłym tygodniu w DGP Jakub Kapiszewski przy okazji spotkania Rady Europejskiej, sprawa puszczy może się odbić na stosunkach Polski z resztą UE o wiele poważniej, niż mogłoby się wydawać.


Pozostało 56% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane