statystyki

Weryński: Zanudzanie puszczą. I prawem

autor: Maciej Weryński24.10.2017, 08:27; Aktualizacja: 24.10.2017, 12:00
Maciej Weryński

Maciej Weryński, redaktor „Prawnika”źródło: Dziennik Gazeta Prawna
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

 Czy pamiętają Państwo jeszcze o Puszczy Białowieskiej? A dokładniej: o wycince, która jest wciąż prowadzona, w zasadzie bez przeszkód, mimo nakazu jej wstrzymania wydanego przez, bagatela, Trybunał Sprawiedliwości UE w lipcu?

Pewnie większość zdążyła zapomnieć, bo sprawa spadła z pierwszych stron gazet i czołowych miejsc w programach informacyjnych, a zajmują się nią już niemal wyłącznie ci, których w Polsce zwykło się nazywać oszołomami, zieloną hołotą (tak, słyszałem to nieraz osobiście), jeśli już nie ekoterrorystami. I na to zapewne liczył minister środowiska, który najpierw wyrok TSUE zignorował, a potem do swoich działań dorobił wyjaśnienie w postaci dozwolonych „działań dla zachowania bezpieczeństwa”. Do tego doszedł chórek głosów, że nie będzie Unia pluć nam w twarz i o naszej puszczy stanowić będziemy sami (my, czyli Polacy, ale dziwnie już nie ci, którzy się w jej obronie wypowiedzieli, nie wspominając już o tych, którzy – parafrazując znane zdanko o spacerach – wybrali się w jej okolice na biwak).

W przeciwieństwie do polskiej opinii publicznej Unia Europejska nie chce zapomnieć. Jak pisał w zeszłym tygodniu w DGP Jakub Kapiszewski przy okazji spotkania Rady Europejskiej, sprawa puszczy może się odbić na stosunkach Polski z resztą UE o wiele poważniej, niż mogłoby się wydawać.


Pozostało jeszcze 56% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane