statystyki

Radcowie stawiają na mediację. Z rozmachem

autor: Ewa Szadkowska16.10.2017, 07:37; Aktualizacja: 16.10.2017, 09:22

Dziewiętnaście Okręgowych Izb Radców Prawnych oficjalnie zawiąże dziś ogólnopolską sieć Ośrodków Mediacji Radców Prawnych. Cel projektu to zapewnienie jednolitych dla całego kraju standardów pracy radców – mediatorów i zawieranych przez nich ugód. A także upowszechnienie tej formy rozwiązywania sporów, która – choć z reguły tańsza i szybsza niż proces sądowy, a na pewno dużo mniej sformalizowana – ciągle nie cieszy się zbyt dużą popularnością.

W sieci zgrupowani będą doświadczeni praktycy prawa gospodarczego, którzy rozumieją potrzeby przedsiębiorców – ponieważ to do tych ostatnich w głównej mierze jest skierowana oferta OMRP. Do dyspozycji będą mieli odpowiednie zaplecze do organizacji mediacji.

Data startu przedsięwzięcia samorządu radcowskiego nie jest zapewne przypadkowa – dzisiaj w całym kraju ruszają obchody tygodnia mediacji, którego kulminacyjnym punktem jest przypadający w tym roku 19 października Międzynarodowy Dzień Mediacji.


Pozostało 0% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • księgowy (2017-10-17 08:32) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem mediatorem od kilku lat i nie spotkałem się z przychylnością prawniczą w kwestii mediacji. Zasadniczo z jednego powodu - kosztów obsługi i kosztów zastępstwa procesowego. Wciąż pokutuje przewlekłość a ona się opłaca. Bardzo często tez pełnomocnicy "nie pozwalają " się zbliżyć do mandanta. Aktualnie etap mediacji załatwia sie poprzez wysłanie wezwania do zapłaty. Winien być sądowy nakaz spotkania mediatora ze stronami. Ponadto gdyby wprowadzono blokadę środków/kwoty sporu na koncie dłużnika to sprawy by znacząco przyspieszyły. Praktyk, mediator, ponad 100 mediacji gospodarczych na kilka baniek :)

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane