statystyki

Radcowie stawiają na mediację. Z rozmachem

autor: Ewa Szadkowska16.10.2017, 07:37; Aktualizacja: 16.10.2017, 09:22

Dziewiętnaście Okręgowych Izb Radców Prawnych oficjalnie zawiąże dziś ogólnopolską sieć Ośrodków Mediacji Radców Prawnych. Cel projektu to zapewnienie jednolitych dla całego kraju standardów pracy radców – mediatorów i zawieranych przez nich ugód. A także upowszechnienie tej formy rozwiązywania sporów, która – choć z reguły tańsza i szybsza niż proces sądowy, a na pewno dużo mniej sformalizowana – ciągle nie cieszy się zbyt dużą popularnością.

W sieci zgrupowani będą doświadczeni praktycy prawa gospodarczego, którzy rozumieją potrzeby przedsiębiorców – ponieważ to do tych ostatnich w głównej mierze jest skierowana oferta OMRP. Do dyspozycji będą mieli odpowiednie zaplecze do organizacji mediacji.

Data startu przedsięwzięcia samorządu radcowskiego nie jest zapewne przypadkowa – dzisiaj w całym kraju ruszają obchody tygodnia mediacji, którego kulminacyjnym punktem jest przypadający w tym roku 19 października Międzynarodowy Dzień Mediacji.


Pozostało jeszcze 0% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • księgowy (2017-10-17 08:32) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem mediatorem od kilku lat i nie spotkałem się z przychylnością prawniczą w kwestii mediacji. Zasadniczo z jednego powodu - kosztów obsługi i kosztów zastępstwa procesowego. Wciąż pokutuje przewlekłość a ona się opłaca. Bardzo często tez pełnomocnicy "nie pozwalają " się zbliżyć do mandanta. Aktualnie etap mediacji załatwia sie poprzez wysłanie wezwania do zapłaty. Winien być sądowy nakaz spotkania mediatora ze stronami. Ponadto gdyby wprowadzono blokadę środków/kwoty sporu na koncie dłużnika to sprawy by znacząco przyspieszyły. Praktyk, mediator, ponad 100 mediacji gospodarczych na kilka baniek :)

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane