Gersdorf: Czystki personalne zmorą polskiego sądownictwa

11.09.2017, 08:45; Aktualizacja: 11.09.2017, 08:51
Przyznała, że w polskich sądach dostrzega "niestety deficyt szacunku do człowieka i to po obu stronach stołu sędziowskiego"

Przyznała, że w polskich sądach dostrzega "niestety deficyt szacunku do człowieka i to po obu stronach stołu sędziowskiego"źródło: Materiały Prasowe

Politycy będą chcieli podporządkować sobie sądownictwo, ale niezależności łatwo nie oddamy – mówi w wywiadzie dla "Rz" I prezes SN Małgorzata Gersdorf. Przyznaje, że sędziowie bywają aroganccy, brakuje im też obycia medialnego.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

 • obserwator(2017-09-12 09:36) Zgłoś naruszenie 31

  zmorą sądó to jest właśnie ta pani

  Odpowiedz
 • reformę zacząc od fundamentów(2017-09-12 08:37) Zgłoś naruszenie 41

  Cała organizacja tego tzw. systemu ochrony prawnej jest przestarzała. Po pierwsze kontynuowanie przestarzałego podziału na adwokatów, radców, prokuratorów, sędziów. Nie od dziś wiadomo, że wykładniczy rozrost ilości przepisów praktycznie uniemożliwia pełne opanowanie kilku dziedzin prawa, więc po co utrzymywać jakiś podział, który powstał w czasach gdy przepisów było maciupeńko. Państwo powinno postawić na specjalizacje. Nie adwokat, radca, sędzia - tylko specjalista od np. od przestępstw skarbowych, od przejmowania spółek, od testamentów, od prawa ubezpieczeń itd... itd... Dzięki temu sprawy będą przebiegać znacznie sprawniej, bo specjalista po pierwsze ma bardziej opanowany materiał w którym się specjalizuje i znacznie większe doświadczenie - co jest oczywiste.

  Odpowiedz
 • Andrzej Falicz(2017-09-12 03:21) Zgłoś naruszenie 51

  Akurat czystki personalne w sadownictwie... bynajmniej nie sa zmora obywatelii, zmora jest przewleklosc i bledy. Natomiast czystki moga byc zmora dla sedziow. I chyba oto chodzi. Ale sytuacja gdy ogon macha psem jest absurdalna

  Odpowiedz
 • roma.t.(2017-09-11 18:42) Zgłoś naruszenie 23

  Chciałabym, choć w zarysie poznać zamierzenia rządu, odnośnie poprawy kultury, sumienia, sędziów, rozumienia przez nich podstawowych praw człowieka ,jak chociaż niezbywalność,prawa do spadku po rodzicach, ,bezwarunkowe, rozumienie przez sędziów sprawiedliwości społecznej, oraz równości obywateli wobec prawa, Przestrzeganie Konstytucji w art. w których ,to obywatel jest broniony. Mam więcej uwag z autopsji,do pracy sędziów, ale to innym razem.

  Odpowiedz
 • Kk(2017-09-11 12:36) Zgłoś naruszenie 106

  Patologia i kolesiostwo wyroki na zadanie i za kasę czas ich pożegnać.

  Odpowiedz
 • Mirek(2017-09-11 11:23) Zgłoś naruszenie 87

  Obecne "sądownictwo" to skrajna patologia. Jako obywatel mam wpływ na wybór władzy ustawodawczej, pośrednio wykonawczej. Mam wpływ kto będzie prezydentem. Ale nie mam żadnego wpływu kto mnie sądzi - choć muszę na tych delikwentów płacić podatki...

  Odpowiedz
 • Zyta(2017-09-11 09:41) Zgłoś naruszenie 199

  Pani Prezes najwyższa pora iść na emeryturę.Bzdury i bajki będzie mogła Pani opowiadać wnukom.Gdyby emerytura była taka jak dla wszystkich to może otworzyłyby się Pani oczy i zaczęła by Pani żyć jak emeryci, a raczej wegetować.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • yorry234(2017-09-11 09:34) Zgłoś naruszenie 318

  Nie pobłażanie kolegom? A sprawa sędziego SN H.P? To wy, sędziowie SN, ośmieszyliście tą sprawą całe środowisko sędziowskie. To was należałoby wychować, z tym, że na to już za późno. SN nigdy nie przeprosił społeczeństwa polskiego za zbrodnie sądowe, których się dopuścił w latach 1947-1956, a sędziom- zabójcom włos z głowy nie spadł. Można też przypomnieć haniebną uchwałę SN, która uwolniła od odpowiedzialności sędziów SN, którzy ferowali wyroki sjazujące na podstawie dekretu o stanie wojennym, do czynów popełnionych przez jego wejściem w życie.

  Odpowiedz
 • s.Magda W(2017-09-11 09:24) Zgłoś naruszenie 297

  Czystki personalne w sądownictwie, to nie nowość. Powinna Pani Prezes o tym wiedzieć. Jednak w przeszłości nie dokonywali ich politycy, ale sędziowie w ramach istniejących koterii, realizując patologicznie rozumianą niezależność sądownictwa, której obecnie tak zaciekle bronią.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane