SN: apelację adwokat musi nie tylko podpisać, ale i sam napisać

13.01.2009, 14:27; Aktualizacja: 13.01.2009, 14:30

Apelację adwokat musi nie tylko podpisać, ale i samemu sporządzić - tak Sąd Najwyższy uzasadnił we wtorek pozostawienie bez rozpatrzenia apelacji b. oficera kadr MON, skazanego na rok więzienia w zawieszeniu za płatną protekcję.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

  • zrezygnowany(2009-01-13 14:55) Zgłoś naruszenie 00

    To jest bawienie się ludźmi, a nie sprawiedliwość. Ponadto pokazuje że mamy prawo dla bogatych. Kogo stać na to, żeby adwokat albo radca napisał mu apelację. Jak jesteś niezamożny, to w tym kraju jesteś nikim. Gdyby człowiek był menelem, to mu dadzą z urzędu adwokata, ale jak ktoś uczciwie pracyje, tylko, że ma na utrzymaniu rodzine, to sobie moze zapomnieć o spawiedliwości. Tak bezwzlgędnego i szydzącego z ludzi prawa nie ma chyba nigdzie w Europie. Tak samo idea opłat sądowych, jest zwyczajnym wylewaniem dziecka z kąpieą. Najpierw płacimy podatek na utrzymanie tego bezmiaru "sprawiedliwości", a potem jeszcze raz, bo jesteśmy traktowani jako pieniacz. Pieniactwo jest etykietą domyślną każdego Polaka pragnącego skorzystać z sądu. Jesteśmy traktowani jak intruzi we własnym kraju.

    Odpowiedz
  • d.(2009-01-13 15:19) Zgłoś naruszenie 00

    nie wierzę

    Odpowiedz
  • 4(2009-01-13 15:36) Zgłoś naruszenie 00

    do zrezygnowany
    A byłeś kiedyś u adwokata albo radcy czy tylko powtarzasz slogany i mity że "adwokat jest drogi"
    Idź i przekonasz się że jest taniej niż u krawcowej.

    Odpowiedz
  • Malgosia(2009-01-13 15:57) Zgłoś naruszenie 00

    Tanio to na pewno nie jest. Najpierw kasują za samo zapoznanie sie ze sprawą, a potem niby umawiaja sie na jakąś kwotę, ale juz po pierwszej rozprawie stwierdzają, ze sprawa jest jednak bardzo skomplikowana = dopłać drugie tyle. Potem przypominaja sobie, ze jeszcze ołaci sie jakieś 200 - 500 zł za każda rozprawę. itd itp. w sumie w grubych tysiacach.

    Odpowiedz
  • brat_pit(2009-01-13 16:03) Zgłoś naruszenie 00

    Do 4: to nie problem w tym ile kosztuje adwokat sporządzający skargę, ale w tym, że dla niektórych pism ustawodawca zastrzegł obowiązek, aby je sporządził adwokat lub radca prawny. I to jest niesprawiedliwe, zważywszy, że żaden prawnik nie zrobi tego za darmo...

    Odpowiedz
  • topol(2009-01-13 20:36) Zgłoś naruszenie 00

    Do 7
    No to chłopie przepłaciłeś. Różnica natomiast między kafelkarzem a adwokatem jest taka, że kafelkarzy jest multum. Jak wiesz gdzie szukać, to ci zrobi łazienkę w cztery dni za trzy tysiaki. Nie chce ci się szukać albo ci to wisi, to robisz za 12. Zresztą cenę ustalasz przed robotą. A u mecenasa, to jest tak, pan przyjdzie, sprawa jest do wygrania, tylko wytoczymy sprawę. Potem jedna instancja, druga a na koniec śpiewa ci rachunek 10 tysięcy.

    Odpowiedz
  • 9(2009-01-13 21:04) Zgłoś naruszenie 00

    do topol
    A adwokatów albo radców brakuje?! Weź np: książkę telefoniczną albo panoramę firm i znajdziesz tam mnóstwo kancelarii i prawników jakich chcesz.
    Nie wiem u kogo Ty byłeś ale ja nie znam żadnego prawnika który by mówił przed sprawą że "sprawa jest wygrana" albo nie podał kosztów.

    Odpowiedz
  • bury(2009-01-18 18:13) Zgłoś naruszenie 00

    Tak z ciekawosci ile kosztuje apelacja sporządzona i podpisana przez adwokata sorki ale może ktoś wie ?

    Odpowiedz
  • mec(2009-02-05 00:23) Zgłoś naruszenie 00

    do 10, od 100 zł do 10 tyś

    Odpowiedz
  • Zawiedziona(2009-11-28 12:07) Zgłoś naruszenie 10

    Apelacja kosztuje 600-1200 i więcej zależy gdzie.

    Odpowiedz
  • halina(2009-11-30 19:43) Zgłoś naruszenie 10

    Witam! Ja też mam żałosną sprawę : będę pisać apelacje sama , ponieważ nie znalazłam adwokata, który by napisał kasacje. Dobrze, że dowiedziałam się w komentarzach, że trzeba napisać o przywrócenie terminu. Chociaż Sądy oddaliły moje powództwo, to będę walczyć dalej. Jest mi przykro, że po 9 latach poszukiwań, w tym w internecie, znalazłam sama podstawę prawną do uznania przez sąd w 100% .Za sprawy zapłaciłam,dlaczego tego dowodu prawnego nie znalazł sąd? Co mnie jeszcze czeka ? To koszmar !

    Odpowiedz