500 plus w ustawie zasadniczej? Start kampanii konstytucyjnej prezydenta

autor: Emilia Świętochowska28.08.2017, 07:23; Aktualizacja: 28.08.2017, 10:56
Prezydenckie debaty mają się odbywać w kilkunastu miastach

Prezydenckie debaty mają się odbywać w kilkunastu miastachźródło: PAP
autor zdjęcia: Adam Warżawa

Andrzej Duda nie wyklucza wpisania wieku emerytalnego i programu 500 plus do ustawy zasadniczej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (13)

  • wjw(2017-08-28 13:46) Zgłoś naruszenie 80

    A Chrystusa królem Polski. Ktoś tu chyba raczej upadł na głowę...

    Odpowiedz
  • nonsens(2017-08-28 14:23) Zgłoś naruszenie 80

    ..a jak się to ma do tego , że wszyscy są równi wobec prawa , które zapewnia Konstytucja?, co z tymi, którzy nie otrzymują 500+, zostali wykluczeni...

    Odpowiedz
  • serbs(2017-08-28 13:54) Zgłoś naruszenie 70

    Kpina .

    Odpowiedz
  • paweł(2017-08-28 15:57) Zgłoś naruszenie 61

    Jak już będziecie wpisywać 500+ do konstytucji, to jeszcze może dwa worki ziemniaków na zimę dla każdego gwarantowane, przyda się.

    Odpowiedz
  • absurd(2017-08-28 14:27) Zgłoś naruszenie 50

    .wiek emerytalny różny kobiet i mężczyzn, kobieta i mężczyzna różni wobec prawa, Konstytucja stanowi inaczej

    Odpowiedz
  • Dziadek(2017-08-28 16:15) Zgłoś naruszenie 50

    A może by tak też dołączyć zasiłek pogrzebowy, ponieważ ciągle go obniżają i niedługo wystarczy na skarpety dla nieboszczyka.

    Odpowiedz
  • qwerty(2017-08-28 14:27) Zgłoś naruszenie 41

    Artykuł 2 Konstytucji określa Rzeczpospolitą Polską jako demokratyczne państwo prawne, urzeczywistniające zasady sprawiedliwości społecznej. Nalezy wykreślić słowo "społecznej". Sprawiedliwości nie trzeba "ulepszać" jakimiś przymiotnikami, aby potem dyskryminację tłumaczyć enigmatycznymi "względami społecznymi".

    Odpowiedz
  • nasz Adrianek-ględułek(2017-08-28 17:43) Zgłoś naruszenie 31

    Ten to umie tylko ględzić! Wrzeszczy i wrzeszczy, kiedy mógłby choć prawa przestrzegać...

    Odpowiedz
  • mam ten kraj w tyle(2017-08-29 00:49) Zgłoś naruszenie 31

    Postradał zmysły, ale tak to jest jak się obcuje z ruskim

    Odpowiedz
  • A CHOCHOŁY z PIS wciąż tańczą ... (2017-08-28 20:54) Zgłoś naruszenie 21

    Teraz ... "MŁÓCENIE zeszłorocznej SŁOMY", ale już ... CEPAMI p.o. Prezydenta. PIS-Bolszewicy wraz z ich Namiestnikiem w Pałacu pokazali jak praktycznie traktować dotychczasową KONSYTUCJĘ RP.

    Odpowiedz
  • aaa(2017-08-29 08:07) Zgłoś naruszenie 11

    to jeszcze ruch prawostronny poproszę zagwarantować w Konstytucji

    Odpowiedz
  • a gwarancja jakości Papieru Toaletowego...(2017-08-29 08:37) Zgłoś naruszenie 00

    Mam już dość tego słabej jakości więc w Konstytucji umiśćmy wszystko

    Odpowiedz
  • Kpina z referendum(2017-08-30 10:43) Zgłoś naruszenie 00

    I jak takie pytanie miałoby wyglądać? "Czy chcesz, żeby inni byli konstytucyjnie zobowiązani do utrzymywania Twojej rodziny?" Wiek emerytalny: "Czy chcesz pracować krócej?" Prawdziwe pytanie brzmi zaś: "w zamian za co? Co Ty jako obywatel jesteś gotowy dać i poświęcić, żeby te prawa otrzymać?" 500+ - obowiązek pracy w Polsce do spłacenia długu zaciągniętego u społeczeństwa. Niższy wiek emerytalny - emerytura jako wyłącznie dodatek do oszczędności, które samemu trzeba zgromadzić. Póki co finansowanie czy obowiązki związane z hasłami wyborczymi PIS to kategoria: nie mój problem; niech inni płacą; niech bogaci płacą; mi się należy i nie obchodzi mnie, kto za to zapłaci. W takim społeczeństwie jak nasze, gdzie uprawnienia są w powszechnej świadomości oderwane od odpowiedzialności, można się spodziewać wyniku tego referendum.

    Odpowiedz