statystyki

Rządowy pomysł na smog: Najpierw lepsza diagnoza

autor: Jakub Pawłowski01.08.2017, 07:19

OCHRONA ŚRODOWISKA

Resort środowiska szykuje nowe standardy dla stacji pomiarowych oraz chce ujednolicić metody badawcze wykorzystywane przez wojewódzkie inspektoraty ochrony środowiska. Mają być dzięki temu dokładniejsze i bardziej reprezentatywne dla całego kraju. To główne założenia najnowszego projektu nowelizacji dwóch ustaw: Prawa ochrony środowiska i o Inspekcji Ochrony Środowiska, który został przedstawiony w piątek.

Resort środowiska zauważa w nim problem, który ekolodzy podnosili wielokrotnie, czyli niewydolność systemu monitoringu powietrza. Opiera się on na danych zebranych przez ok. 300 stacji pomiarowych rozlokowanych zwykle w dużych miastach.


Pozostało jeszcze 82% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • cuda natury(2017-08-12 06:04) Zgłoś naruszenie 00

    Opieramy bezpieczeństwo energetyczne na energetyce węglowej, bo to jest nasz surowiec jedyny. Nie do końca jest to prawda. Produkujemy pellet naprawdę dobrej jakości i jest on exportowany za granicę, bowiem w polskich głowach nadal istnieje świadomość taniego węgla z Katowic. Niemcy czy Austria kilka dobrych lat temu przejrzały na oczy i ruszyły z szeroko zakrojoną akcją dotacji na systemy c.o. na pellet czy wykorzystaniem innych odnawialnych źródeł energii . Wiele krajów Europy Zachodniej (m.in. Szwecja, Dania, Austria) stosuje ulgowe stawki VAT na pellet, co zachęca mieszkańców do zakupu tego paliwa. W Polsce wszystko co jest nowe, innowacyjne, się nie opłaca bo my mamy węgiel, skarb narodowy. Od dwóch lat mam piec na pellet. Palenie w nim to niebo a ziemia i duży przeskok, jak paliłem wcześniej ekogroszkiem. Pellet przynajmniej ma gwarancję klas jakości. I jak teraz kupuję pellet, to przynajmniej wiem za co tak naprawdę płacę.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane