statystyki

Rządowy pomysł na smog: Najpierw lepsza diagnoza

autor: Jakub Pawłowski01.08.2017, 07:19

OCHRONA ŚRODOWISKA

Resort środowiska szykuje nowe standardy dla stacji pomiarowych oraz chce ujednolicić metody badawcze wykorzystywane przez wojewódzkie inspektoraty ochrony środowiska. Mają być dzięki temu dokładniejsze i bardziej reprezentatywne dla całego kraju. To główne założenia najnowszego projektu nowelizacji dwóch ustaw: Prawa ochrony środowiska i o Inspekcji Ochrony Środowiska, który został przedstawiony w piątek.

Resort środowiska zauważa w nim problem, który ekolodzy podnosili wielokrotnie, czyli niewydolność systemu monitoringu powietrza. Opiera się on na danych zebranych przez ok. 300 stacji pomiarowych rozlokowanych zwykle w dużych miastach.


Pozostało 82% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • cuda natury(2017-08-12 06:04) Zgłoś naruszenie 00

    Opieramy bezpieczeństwo energetyczne na energetyce węglowej, bo to jest nasz surowiec jedyny. Nie do końca jest to prawda. Produkujemy pellet naprawdę dobrej jakości i jest on exportowany za granicę, bowiem w polskich głowach nadal istnieje świadomość taniego węgla z Katowic. Niemcy czy Austria kilka dobrych lat temu przejrzały na oczy i ruszyły z szeroko zakrojoną akcją dotacji na systemy c.o. na pellet czy wykorzystaniem innych odnawialnych źródeł energii . Wiele krajów Europy Zachodniej (m.in. Szwecja, Dania, Austria) stosuje ulgowe stawki VAT na pellet, co zachęca mieszkańców do zakupu tego paliwa. W Polsce wszystko co jest nowe, innowacyjne, się nie opłaca bo my mamy węgiel, skarb narodowy. Od dwóch lat mam piec na pellet. Palenie w nim to niebo a ziemia i duży przeskok, jak paliłem wcześniej ekogroszkiem. Pellet przynajmniej ma gwarancję klas jakości. I jak teraz kupuję pellet, to przynajmniej wiem za co tak naprawdę płacę.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane