Jedlak: Sprawującym władzę nie można odmówić jednego: konsekwencji. Czy jest w tym coś więcej?

autor: Krzysztof Jedlak14.07.2017, 07:40; Aktualizacja: 14.07.2017, 09:28
Czy potrzebujemy zatem wymiaru sprawiedliwości, jaki nam proponują teraz rządzący? Otóż – nie jestem pewien

Czy potrzebujemy zatem wymiaru sprawiedliwości, jaki nam proponują teraz rządzący? Otóż – nie jestem pewienźródło: Dziennik Gazeta Prawna
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

 Najpierw Trybunał Konstytucyjny, później Krajowa Rada Sądownictwa, teraz Sąd Najwyższy. Sprawującym władzę nie można odmówić jednego: konsekwencji. Czy jest w tym coś więcej? Jak choćby prawdziwa wizja wymiaru sprawiedliwości, a zatem jakiś pełny, idealny jego obraz, który ma być urzeczywistniany? I o którym moglibyśmy (moglibyśmy?) rzeczowo, a nie tylko emocjonalnie rozmawiać w nadziei, że jedni drugich chcą wysłuchać?

wróć do artykułu

KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • lucek(2017-07-14 08:22) Zgłoś naruszenie 99

    wydaje mi się że PiS po reformie sądownictwa weżmie się ponownie za dziennikarzy. Będą tylko takie informacje na jakie zezwoli Partia. Innych uciszą ustawami. A opozycja nic nie robi tylko walczy między sobą - kto ważniejszy. Nie pilnują tego co dzieje się w sejmie, ani w TK. Można było nie dopuścić do tego wszystkiego . Wystarczyło nie głosować. Do TK składać o wykluczenie sędziów tych z PiS o nie orzekaniu w sprawach. Itd itp.. OPOZYCJA ŚPI!!!!!!!!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • observator(2017-07-14 21:33) Zgłoś naruszenie 50

    Dzień Świra, w szczególności motyw moja jest mojsza ... Ciekawy artykuł - szkoda tylko, że nie umiemy rozmawiać o rzeczywiście dobrych rozwiązaniach. I już chyba nie będziemy umieli. Chyba już za długo nie było wojny ... Zazwyczaj refleksja przychodzi po fakcie, tylko wtedy za późno. Potrafimy tylko obrzucac się inwektywami, obrażać jeden drugiego, szukać na siłę wroga w swoim sąsiedzie, co gorsze u człowieka którego przed chwilą pozdrowilismy w kościele "pokój z Tobą". Pozjadalismy wszystkie rozumy ...no bo moja racja jest mojsza ...jakby inaczej. Szkoda, że Polacy są tak nienawistni wśród swoich.

    Odpowiedz
  • bol(2017-07-14 13:27) Zgłoś naruszenie 45

    nie zyjemy w normalnym kraju

    Odpowiedz
  • Napisał bym to inaczej--Inspektor(2017-07-14 16:28) Zgłoś naruszenie 42

    -Sprawującym kiedyś też władzę nie można odmówić jednego: także konsekwencji............"..Demokracja zamienia się w dyktaturę gdy demokratyczna wybrana większość życiowych nierobów i cwaniaków jak POlitycznie podobni cynicznie okrada ludzi spracowanych . Wówczas mamy do czynienia z pseudodemokratycznym wyzyskiem Oskarżam --PO----To ONI obwieścili społeczeństwu:” Policji i wojsku -czytaj także byłym SBkom _nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących " a co zrobili z robotnikami pracującymi od 15 r życia zmuszając do 52 lat pracy nie licząc nadgodzin i pracy w także w szkodliwych--stworzyli POlski Obóz Pracy . To Tusk ,Kopacz razem z POLitycznymi pomagierami okradając spracowanych robotników wstecznie Ustawą POmostową z uczciwego wieku emerytalnego , dzieląc na tych co są ur z przed rocznika 1958 i poźniejszych (25 lat pracy ogólnej na koniec 1998r), nawet jeżeli Ci młodsi mieli wówczas więcej lat pracy w tych warunkach. Stwierdzili tez ,że jak "będą się Sądzić o to to podniesą koszty sądowe" Były Minister Budka co oznajmił w Sejmie obecny minister Ziobro wziął sobie te słowa zapewne do serca i to uczynił podnosząc te stawki nawet 300krotnie.. patrz także Dz.U. 2015 poz. 1800Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 22 października 2015 r. w sprawie opłat.. ----Na to wszystko Tusk usprawiedliwiając się oznajmił w TV, że PO musi tych ludzi -zatrudnionych kiedyś w szkodli i nieb warunkach pracy--wstecznie ograbić , gdyż nikt za Nich nie płacił za ten przywilej emerytalny (prawo do pomostowej) wcześniej dodatkowych składek po czym rozpoczął jak „Ćpun wyprzedawać rodowe srebra” czyli budowane właśnie kiedyś przez Nich zakłady pracy. Potem Wam i Im dołożył jeszcze bez konsultacji społecznych i Vacatio legis 2 lata co tez klepnęły Trybunalskie Wykształciuchy Rzeplinskiego. Dali Im zamiennie rekompensaty za prace w szkodl i niebezp ale pod warunkiem że po 52 latach pracy nie licząc nadgodzin, je dożyją ! Doprowadzili Ich do skraju dramatów gdyż Kopacz powinna wiedzieć: Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości lub zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )”-- bez renty ani emerytury co już jest grozą- Okradziono tych ludzi bezczelnie w najPOdlejszy sposób,odebrano Im zapracowana radość starszego wieku a o tym że Oni po fakcie pracy mieli wiedzieć ,że jest to przejściowe i wstecznie się Ich okradnie sędzia zaprzyjaźnionego TK przeczytał w gwiazdach. (tylko w 2014r bezrobocie spadło ale wg GUS wśród 60 latków wzrosło aż o 8%). Stworzyli w Polsce POlski Obóz Pracy....Uważam ze to są przestępcy -w dosłownym znaczeniu . --Nawet Komorowski to zrozumiał:ale dopiero przed II turą wyborów i tylko na tą okazje . Komor ogłosił-: „ Bronisław Komorowski nagle zmienia zdanie. Prezydent przychyla się do propozycji związków zawodowych i rozważa, żeby o emeryturze nie decydowało jedynie kryterium wieku

    Odpowiedz
  • Pan Murzyński - Filipiński(2017-07-15 14:50) Zgłoś naruszenie 40

    Ryba psuje się od głowy, w 1989 nikt tej głowy nie odciął. Jakby było tego mało umalowano i przebrano trupa w ślubną suknię nazywając go panną na wydaniu. Czas pokazał, że zdolność samooczyszczenia większości środowisk, to fikcja, tak naprawdę nie potrafię wymienić nawet jednego, który przeprowadziłby realnie taki proces. Wszystko zostało rozmyte w powodzi pustych deklaracji, jałowych dyskusji i pozorowanych działań. Nie dziwią mnie zatem zdecydowane działania mające uzdrowić gdzieniegdzie sytuację. Jak zawsze istnieje niebezpieczeństwo rozdźwięku deklaracji z realną rzeczywistością, co spowoduje rzecz jeszcze gorszą. Jako kraj jesteśmy chyba modelowym przykładem na to, że złe rozwiązania zastępowane jeszcze gorszymi owocują przekonaniem, że te pierwsze były najlepsze i należy cofnąć wszystko do stanu pierwotnego, bo lepiej nie będzie. W ten właśnie sposób wpadliśmy swego czasu w pułapkę NFZ. Jako obywatel mogę sobie tylko życzyć aby w kraju w którym kariery polityczne mierzone są ilością niemożności, zaniechań i niewykorzystanych szans, coś się w końcu komuś udało.

    Odpowiedz
  • Prezio(2017-07-15 08:45) Zgłoś naruszenie 30

    Więcej trzeba nam tak ,,naiwnych,, świat byłby lepszy, nie chodzi o to żeby się zgodzić we wszystkim ale żeby się nie ********** dla zasady i żeby szukać najlepszych pomysłów, a nie na chama robić tak bo tak, dobra rozwalić SN ale zrobić LEPSZY a nie inny

    Odpowiedz
  • Ratel(2017-07-16 17:54) Zgłoś naruszenie 20

    "A skoro zaś o służbie mowa, to nie ma chyba żadnych wątpliwości, że mówimy o państwie i społeczeństwie, których niewzruszonymi fundamentami są i muszą być wolność oraz demokracja. To jest poza wszelką dyskusją." - Nie, nie jest. Proszę o wyjaśnienie, czemu wolność, która jest niezbywalnym prawem jednostki jest stawiana na równi z demokracją, która nie jest ani przyrodzonym prawem, ani też nie jest wolna od błędów i złych skutków. W żadnym wypadku nie pozostaje to poza dyskusją.

    Odpowiedz