W XI edycji Rankingu Wydziałów Prawa liderzy utrzymali swoje pozycje. Ostra walka toczyła się o srebro i brąz.
Zaledwie jednym punktem wygrał Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego i utrzymał pozycję lidera w kategorii uczelni publicznych. Zdobył łącznie 108,5 pkt (na 118,5 możliwych). Tuż za nim, również bez zmian, plasuje się Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Zaważył jeden wskaźnik – zdawalność na aplikacje. Pod tym względem absolwenci prawa na UJ są bezkonkurencyjni.
Na trzecią pozycję awansował natomiast Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Miejsce na podium zapewniła mu wysoka liczba punktów, m.in. za kadrę i jakość kształcenia. O włos (0,5 pkt) wyprzedził Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, który uplasował się tuż za podium. Bolesny spadek odnotował Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, który znalazł się na piątym miejscu, choć do brązu zabrakło mu zaledwie 1 pkt. Poziom tych uczelni, które znalazły się w ścisłej czołówce rankingu, jest zatem bardzo wyrównany.
Zwycięzca wśród uczelni niepublicznych pozostaje bez zmian: Wydział Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Zdeklasował rywali, uzyskując łącznie 96,75 pkt i zapewniając sobie kilkunastopunktową przewagę nad kolejnym laureatem. Jest nim Wyższa Szkoła Prawa i Administracji Rzeszowska Szkoła Wyższa, która awansowała z trzeciego miejsca dzięki wysokiej punktacji w kategoriach kadra oraz wymogi i jakość absolwentów. Rzeszów nieznacznie wyprzedził Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego, które spadło na trzecią pozycję.
Prywatne szkoły wyższe coraz śmielej depczą po piętach najlepszym uczelniom publicznym. W łącznym zestawieniu wydziałów prawa Łazarski wyprzedził 10 uczelni publicznych.