Nowelizacja kodeksu karnego: Przepisy postawione na głowie

autor: Piotr Szymaniak30.05.2017, 07:29; Aktualizacja: 30.05.2017, 08:07
Nowa ustawa przewiduje bowiem podniesienie kar dla osób wsiadających za kierownicę w okresie, na który sąd odebrał im prawo jazdy, czyli za czyn z art. 244 k.k.

Nowa ustawa przewiduje bowiem podniesienie kar dla osób wsiadających za kierownicę w okresie, na który sąd odebrał im prawo jazdy, czyli za czyn z art. 244 k.k.źródło: ShutterStock

Osoba, która złamie sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, będzie mogła trafić za kratki na 5 lat. Tyle samo grozi za znęcanie się, wykorzystanie seksualne czy czynną napaść na prezydenta.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (19)

  • GOŚĆ (2017-05-30 13:33) Zgłoś naruszenie 1713

    Chyba dobrze przeczytałem "Osoba, która złamie sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, będzie mogła trafić za kratki na 5 lat. Tyle samo grozi za znęcanie się, wykorzystanie seksualne czy czynną napaść na prezydenta." NIBY KTO MA SIĘ ZNĘCAĆ LUB WYKORZYSTYWAĆ SEKSUALNIE PREZYDENTA ???????????

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • sten(2017-05-30 17:37) Zgłoś naruszenie 146

    dojna znów puściła bąka, niedlugo nie będzie czym oddychać

    Odpowiedz
  • Zdzisio spod budki z piwem(2017-05-30 09:55) Zgłoś naruszenie 114

    Znaj proporcję, Mocium Panie, chciałoby się powiedzieć. Cóż, jak to zwykle u nas bywa, znów wyszło nie tak.

    Odpowiedz
  • wieloszczet(2017-05-30 12:58) Zgłoś naruszenie 92

    a jaki wymiar kary za fałszywe oskarżenie niewinnego ?????????????????

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Maciej(2017-05-30 20:00) Zgłoś naruszenie 74

    I tak będę jeździł bez prawa jazdy. Boże, nie zmienicie tego.

    Odpowiedz
  • darotob(2017-05-30 21:52) Zgłoś naruszenie 52

    A gdzie skazani będą odbywać karę. Może dałoby się Belweder przerobić na więzienie?

    Odpowiedz
  • assmoss(2017-05-31 12:49) Zgłoś naruszenie 50

    ojtam ojtam, za niezatrzymanie się do kontroli drogowej też można będzie dostać 5 lat.. - art. 178b kk - wchodzi w życie 1 czerwca 2017 r.. dla porównania - pobicie (158 kk), porzucenie dziecka (210 kk) do 3 lat. A mamy nadal zakładać, że ustawodawca jest racjonalny...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Koń Rafał(2017-05-30 20:51) Zgłoś naruszenie 510

    co to za bzdetne tłumaczenia! jak ktos ma adowy zakaz prowadzenia i znów jest złapany to powinien dostać dużo większa karę niż teraz bo przecież za nic tego zakazu nie dostał, musiał sobie ostro nagrabić. Skoro stwarzał niebezpieczeństwo na drodze dla innych to niech teraz pokutuje, niech czuje wagę swoich głupich czynów.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • WolfHeart(2017-06-06 19:55) Zgłoś naruszenie 30

    Patrzę, że wprowadzając przepis o czynnej napaści na prezydenta, partia rządząca może antycypować reakcję społeczną :)

    Odpowiedz
  • wjw(2017-05-31 09:21) Zgłoś naruszenie 13

    "Zna proporcją mocium panie"...?

    Odpowiedz
  • polak(2017-05-31 10:27) Zgłoś naruszenie 16

    A kiedy kara śmierci dla pedofilów? Myślę, że taką zmianę wszyscy Polacy przyjęliby z oklaskami

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Pablo(2018-11-18 18:33) Zgłoś naruszenie 00

    Witam. Mam do państwa pytanie: zostałem zatrzymany jakiś czas temu przez policję gdy jechałem pod wpływem alkoholu, dostałem zakaz prowadzenia pojazdów kat B na trzy lata. Dalej jeździłem samochodem już po trzezwemu i znowu zostałem zatrzymany dostałem wtedy za nie stosowanie się do wyroku sądu zakaz prowadzenia pojazdów każdej kategorii na okres 1 roku. W trakcie trwania kary trzech lat otrzymałem pismo ze od maja 2018 do maja 2019r nie mogę prowadzić żadnych pojazdów mechanicznych. Czy kary odbywają się jednocześnie czy kara 3 lat została wstrzymana do maja 2019? To jest inny typ przestępstwa więc myślę że kary nie sumują się w okres 4 lat. Bardzo proszę o pomoc w wyjaśnieniu. Osoby które nie mają o tym pojęcia proszę o powstrzymanie się od komentarzy zamiast strzelać każdy co innego. Pozdrawiam

    Odpowiedz
  • zorro(2019-12-18 21:23) Zgłoś naruszenie 00

    szkoda ze niema zakazu wydaneo przez sad na stosunek seksualny.

    Odpowiedz