Zgromadzenia cykliczne do poprawki. PiS uszczelnia prawo o miesięcznicach

autor: Tomasz Żółciak15.05.2017, 07:24; Aktualizacja: 15.05.2017, 10:24
Na kolizyjnym kursie znaleźli się ludzie o zupełnie innych poglądach politycznych i systemie wartości

Na kolizyjnym kursie znaleźli się ludzie o zupełnie innych poglądach politycznych i systemie wartościźródło: PAP
autor zdjęcia: Jacek Turczyk

Nowe przepisy nie dają możliwości zablokowania marszu zgłaszanego w trybie uproszczonym. Nie sposób także zdelegalizować protestów organizowanych spontanicznie, choć można je rozwiązać.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (19)

  • zlot(2017-05-15 07:47) Zgłoś naruszenie 2022

    proponuję uchwalić odrębną ustawę, np. Ustawę o miesięcznicy smoleńskiej...

    Odpowiedz
  • dede(2017-05-15 08:04) Zgłoś naruszenie 2739

    Smoleńskie sekciarstwo zbiera się pod Pałacem tylko po to,aby pod płaszczykiem szantażu emocjonalnego-rzekomej "żałoby"-terroryzować społeczeństwo.Na szczęście"duch w narodzie nie ginie"i coraz więcej jest przeciwników tej parareligijnego,gorszącego spektaklu,niż jego zwolenników.Gdyby tak episkopat raczył coś powiedzieć....ale nie wymagajmy zbyt wiele,od przeciążonych intelektualnie faryzeuszy.Sami damy radę.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Grzegorz D(2017-05-15 11:16) Zgłoś naruszenie 1922

    Jedne zgromadzenia są równe, a inne równiejsze.

    Odpowiedz
  • ss(2017-05-15 11:49) Zgłoś naruszenie 2429

    zdelegalizowac pis

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Jak im zadrościcie to sami chodźcie tak jak oni(2017-05-15 12:58) Zgłoś naruszenie 2812

    Co ko mu przeszkadza ,ze ktoś sobie robi miesięcznice. Nawet jakby co dzień tam chodzili (zgodnie z prawem) to co komu do tego. Natomiast CI co im przeszkadzaja po co to robią. Tez dla polityki. Więc przestańcie skomleć po tych forach, bo w Polsce jest demokracja i nich sobie chodzą tam gdzie chcą i ile razy chcą. Kiedyś się im też znudzi. A ORP niech nie przeszkadzaja bo to nie demokratyczne.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Jak osiołki wymyśliły ....(2017-05-15 14:03) Zgłoś naruszenie 613

    .... tak majo !

    Odpowiedz
  • Jarek(2017-05-15 14:33) Zgłoś naruszenie 187

    Gdzie są teraz te wszystkie organizacje pozarządowe, które mówiły, że poprzednie zmiany łamały prawa i wolności obywatelskie? że wyrok TK je łamie? Wstyd, że tacy politykierzy zasiadają w tych organizacjach, którzy chodzą na łańcuszku opozycji. Zero znajomości prawa. Zwykli politycy. Wstyd, że nazywacie się organizacjami walczącymi o prawa człowieka.

    Odpowiedz
  • obserwator(2017-05-15 16:02) Zgłoś naruszenie 616

    Jak ktoś w Polsce śmie przeszkadzać prezesowi w czymkolwiek ? Drugi sort ma tę czelność ? Ktoś śmie krzyczeć do prezesa ? Na pana ? Ukrócić to war...... ! Zakazać takiego nieposłuszeństwa suwerenowi !!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Urszula53(2017-05-15 23:41) Zgłoś naruszenie 26