MS: Sędziowie chcą, by za przejście procedury przed nową KRS były dyscyplinarki?

31.01.2017, 09:50; Aktualizacja: 31.01.2017, 09:51
zmiany w wymiarze sprawiedliwości są konieczne. "Ludzie narzekają na sądownictwo, jest źle jeżeli chodzi o orzecznictwo, jakość orzeczniczą w wielu miejscach i jest źle jeżeli chodzi o efektywność, szybkość, są przewlekłe postępowania"

zmiany w wymiarze sprawiedliwości są konieczne. "Ludzie narzekają na sądownictwo, jest źle jeżeli chodzi o orzecznictwo, jakość orzeczniczą w wielu miejscach i jest źle jeżeli chodzi o efektywność, szybkość, są przewlekłe postępowania"źródło: ShutterStock

Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik powiedział w TVP Info, że do resortu dotarły informacje, iż podczas poniedziałkowych zgromadzeń sędziowskich pojawiły się wnioski, by wytaczać postępowania dyscyplinarne sędziom, którzy zdecydują się przejść procedurę nominacji na sędziego przed nową KRS.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

  • powod (2017-01-31 10:56) Zgłoś naruszenie 1326

    Mafia w białych kołnierzykach. Doświadczyłem kilka razy praworządnej niezależności sędziowskiej kiedy gość w todze o twarzy karciarza z grymasrm alkoholika w szyderczym uśmiechu poinformował mnie, że wyrok jest prawwomocny i nie polega zaskarżeniu.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • abra(2017-01-31 13:17) Zgłoś naruszenie 125

    Z tymi "kastami" ludzie zatrzymali się 10 lat temu, kiedy otworzono zawody prawnicze i przepływ z jednej do drugiej. Zaściankowość, ograniczenie, brak wiedzy, a do tego, lenistwo, tzn. nie chce mi się sprawdzić tej kwestii, ale mimo to wiem lepiej od innych jak jest. Z drugiej strony, są ludzie, są chętni, jest praca którą mogliby wykonać, ale...minister Ziobro nie rozpisuje nowych konkursów na wolne wakaty sędziowskie. Śmiało panie Ziobro otwórz pan szerzej te drzwi korporacji sędziowskie! Dlaczego nie chce pan tego zrobić i blokuje młodym ubieganie się o urząd sędziego?

    Odpowiedz
  • rocky(2017-01-31 15:30) Zgłoś naruszenie 117

    A głupi ciemny naród kupuje te banialuki ministrow i wiceministrow,ta sama taktyka jak z TK.A czemu ziobro nie przedstawiał projektów tylko chronił jak największej tajemnicy ?

    Odpowiedz
  • zlot(2017-01-31 10:24) Zgłoś naruszenie 104

    ...ciekawe kogo ostatnio ułaskawiono?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ewer(2017-01-31 12:22) Zgłoś naruszenie 915

    W mediach przedstawia się tylko informacje że jest to zamach na KRS czy nie - a nie mówi się o tym jaką sitwą jest System sądowniczy w RP - kto dostaje się na aplikacje pw dzieci i pociotkowie kasty prawniczej - ciekawe jakby sprawdzić ich wyniki w nauce w czasie studiów - jakoś dziwnie dostają się pw ci z marnymi wynikami - jaką uprzywilejowaną grupą i jakie uprawnienia mają sędziowie, adwokaci czy prokuratorzy - brak możliwości pociągnięcia do odpowiedzialności - jest to normalna kasta i należy to rozwalić w ten sposób,że na stanowiska sędziów, prokuratorów czy adokatów będą mieli dostęp najlepsi a nie wg koligacji rodzinnych czy politycznych

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • helmut(2017-01-31 11:48) Zgłoś naruszenie 52

    Biały Dom podał informację o odwołaniu przez prezydenta Donalda Trumpa, pełniącą obowiązki ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego pani Sally Yates. Decyzja prezydenta USA ma związek z krytyką, jakiej Yates poddała antyimigrancki dekret Trumpa............................. Uznano, że odmawiając realizacji prawa, które ma służyć bezpieczeństwu Amerykanów, prokurator Sally Yates dopuściła się "zdrady Departamentu Sprawiedliwości"................... Oskarżenie dotyczy oświadczenia prokurator generalnej USA, że nie jest przekonana co do zgodności z prawem dekretu Donalda Trumpa i zapowiedzią, że prawnicy Departamentu Sprawiedliwości nie będą bronić w sądach jego antyimigranckiego rozporządzenia. Chodzi oczywiście o zakaz wjazdu do USA dla obywateli siedmiu państw muzułmańskich.

    Odpowiedz
  • zdumiony(2017-01-31 18:06) Zgłoś naruszenie 35

    a po co jest takie "cuś" jak rzecznik sądu? przecież zupełnie wystarczyłoby aby głos w imieniu sądu zabierał jego prezes albo któryś z wielu wiceprezesów - kto jak kto, ale prawnicy takiej rangi są biegli w przemawianiu i nie potrzebują się chować za plecami "rzeczników prasowych"; wydaje się że to gigantyczne mnożenie w sądach stanowisk bez potrzeby różnych rzeczników prasowych, wizytatorów, przewodniczących, różnych funkcyjnych sięgnęło już zenitu

    Odpowiedz