Wiercińska-Krużewska: Procesu za RejestrDomenZakazanych.pl raczej nie będzie

autor: Patryk Słowik31.01.2017, 19:00
domena, internet

Sam fakt umieszczania w treści strony linków odsyłających do stron MF, KNF i Służby Celnej oraz powoływania się na konkretne przepisy nie może zostać uznany za próbę wprowadzenia w błądźródło: ShutterStock

- W przypadku naruszenia interesów przedsiębiorcy naturalną podstawą mogłaby być ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Jednakże po obu stronach sporu muszą być przedsiębiorcy. W przypadku serwisu abonentem domeny jest osoba fizyczna, a brak informacji o prowadzonej przez nią działalności nie pozwala na stwierdzenie, że jest ona przedsiębiorcą - mówi Agnieszka Wiercińska-Krużewska adwokat, senior partner w kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr.

W ostatnich dniach z inspiracji przedsiębiorców z branży bukmacherskiej założono stronę RejestrDomenZakazanych.pl, gdzie umieszczono wykaz przedsiębiorców, którzy działają w tej branży w Polsce nielegalnie. Czy to przypadkiem nie jest czyn nieuczciwej konkurencji? Bądź co bądź od takich stwierdzeń powinny być organy państwa i sądy, a nie inni przedsiębiorcy.

Wszystko oczywiście zależy od konkretnego przypadku. Ale jeśli patrzę na RejestrDomenZakazanych.pl, to moim zdaniem witryna ta nie narusza prawa. Serwis wskazuje prawdziwe dane, cytuje rzeczywiste przepisy, odsyła do istniejących i aktualnych stron internetowych i nie zawiera zniesławiających treści. Zagraniczne serwisy hazardowe nie mogą legalnie prowadzić w Polsce działalności, jeśli nie posiadają zezwolenia wydanego przez ministra finansów. Takie są fakty.

A czy nie dostrzega pani problemu, że przeciętny użytkownik może odnieść wrażenie, że wchodzi na stronę rządową? Ot, choćby na pierwszym planie widzimy godło.


Pozostało 65% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane