statystyki

Gender o krok od zniknięcia z Polski

autor: Emilia Świętochowska11.01.2017, 07:49; Aktualizacja: 11.01.2017, 08:48
Oficjalnie rząd Beaty Szydło nie zdecydował jeszcze o wypowiedzeniu konwencji antyprzemocowej.

Oficjalnie rząd Beaty Szydło nie zdecydował jeszcze o wypowiedzeniu konwencji antyprzemocowej.źródło: PAP
autor zdjęcia: Jakub Kamiński

Oficjalnie rząd Beaty Szydło nie zdecydował jeszcze o wypowiedzeniu konwencji antyprzemocowej. Nieoficjalnie – może to być już tylko kwestia czasu.

Projekt wniosku w tej sprawie przygotowało Ministerstwo Sprawiedliwości. I jak wynika z opublikowanego wczoraj pisma Adama Lipińskiego, pełnomocnika rządu do spraw równego traktowania, pod koniec listopada ubiegłego roku dokument rozesłano do konsultacji międzyresortowych. – Wniosek jest konsultowany – potwierdza Sebastian Kaleta, rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości. Mimo to przekonuje, że formalnie rząd nie pracuje nad wycofaniem się z konwencji antyprzemocowej, a punkt ten nie został wpisany do wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.

Informację o tym, że rząd przymierza się, do wypowiedzenia konwencji podał na początku grudnia portal oko.press, a swoje poparcie dla inicjatywy resortu sprawiedliwości publicznie zadeklarowała też minister rodziny Elżbieta Rafalska. Tłumaczyła m.in., że w dokumencie nie podoba jej się założenie, że płeć to kategoria kulturowa, a nie tylko biologiczna.


Pozostało jeszcze 38% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane