W 2017 r. łatwiej wytniesz drzewo na własnej działce

31.12.2016, 09:35; Aktualizacja: 31.12.2016, 09:53
Nowela podwyższa m.in. obwody drzew, co do których nie trzeba będzie starać się o zezwolenie na wycinkę.

Nowela podwyższa m.in. obwody drzew, co do których nie trzeba będzie starać się o zezwolenie na wycinkę.źródło: ShutterStock

Od 1 stycznia 2017 r. prywatni właściciele nieruchomości będą mogli bez zezwolenia wyciąć drzewa lub krzewy na swoich posesjach. Jest jednak warunek - usunięcie drzew czy krzewów nie może być związane z prowadzeniem działalności gospodarczej.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (31)

  • StAAbrA(2016-12-31 10:24) Zgłoś naruszenie 112

    G. prawda .

    Odpowiedz
  • 1111111(2016-12-31 11:41) Zgłoś naruszenie 263

    Prawie wszystkie pozytywnie rozpatrywane? Sprobujcie wyciac drzewo zagrazajace budynkom w Krakowie...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • rolnik(2016-12-31 16:40) Zgłoś naruszenie 420

    Niestety nie ma wyjaśnienia, jak będą działały te ułatwienia na terenie gospodarstwa rolnego. Mam do wycięcia kilka drzew, które zagrażają budynkowi mieszkalnemu. Oponentów uspakajam. Mam na swoim osobistym koncie, zasadzonych ponad jeden tys drzew i nie są to drzewa owocowe. Drzewa bardzo lubię i szanuję, ale czasami trzeba coś wyciąć. Mam nadzieję ,że skończy się dzięki tej ustawie, powszechne prewencyjne wycinanie młodych drzew i krzewów, żeby później nie mieć kłopotów.

    Odpowiedz
  • Kazimierz(2017-01-01 12:56) Zgłoś naruszenie 148

    Jaka to rewolucja. Do tej pory opłata wynosiła 50 i 100 zł. A maksymalna średnica drzewa bez pozwolenia to 14 cm. Teraz podnieśli do 16. Ale opłaty za pozwolenie wzrosną o 100 procent. Kto pisał ten artykuł. Pewnie zapatrzony w parszywa zmiane.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • precz z solidaruchami z lat 80(2017-01-01 14:35) Zgłoś naruszenie 4912

    to kuźwa mogę ścinać czy nie, bo w tym ********** kraju moja działka a nie mogę się na niej bez pozwolenia załatwić. O to wam chodziło ********* solidaruchy z lat 80, bo za komuny mogłam ścinać, a twierdzicie, że byliśmy niby zniewoleni.

    Pokaż odpowiedzi (7)Odpowiedz
  • alibaba(2017-01-01 17:44) Zgłoś naruszenie 1912

    Praktycznie nic się nie zmieniło, drzewa o obwodzie powyżej 50 cm nie będzie można wyciąć.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Polak właściciel prywatnej posesji.(2017-01-01 19:43) Zgłoś naruszenie 382

    To w końcu jak będzie czy na prywatnej posesji decyduje właściciel czy też dalej urzędnik będzie regulował gdzie ma być drzewo gdzie ma stać wersalka i kiedy mogę wejść do łóżka mojej własnej żony ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kazik(2017-01-02 23:04) Zgłoś naruszenie 173

    Mnie teraz ***** obchodzi ile i jakie drzewo bede wicinal jak mi sie podoba ostatnie lata posadzilem 200 drzew i to ja decyduje kiedy bede je wycinal i nowe sadzil.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • rafał (2017-01-22 18:50) Zgłoś naruszenie 42

    to wkońcu morzna zciąć to drzewo na swojej posesij czy nie o sirednicy około 50 cm

    Odpowiedz
  • piotr(2017-01-22 18:52) Zgłoś naruszenie 103

    moim zdaniem ustawa idzie w zlym kierunku poniewaz uwazam iz ustawodawca powinien chronic mlode drzewa ktore sa w pelni produktywne a nie drzewa stare czesto w zlym stanie ktorych czas juz mija a w ich miejsce sadzic nowe drzewa bardziej wytrzymale i lepiej znoszace obecne warunki klimatyczne

    Odpowiedz
  • aga(2017-02-03 16:14) Zgłoś naruszenie 01

    to ja już nic nie rozumiem na swojej posesji gdzie mieszkasz można? a na posesji swojej gdzie jest prowadzona działalność gospodarcza to nie ? proszę o informacji

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ciekawy(2017-02-16 08:21) Zgłoś naruszenie 20

    a jak wygląda sytuacja w prywatnym lesie też można wycinać bez pozwoleń?

    Odpowiedz
  • x(2017-02-20 08:23) Zgłoś naruszenie 11

    komunę gamoniu niedouczony zostaw w spokoju co ma piernik do wiatraka ciekawy jestem czy kiedykolwiek zasadziłeś chociaż krzew zasadź a później się mądruj

    Odpowiedz