Prawo budowlane: nie trzeba zgłaszać wymiany okien

autor: Anna Krzyżanowska21.09.2012, 07:13; Aktualizacja: 21.09.2012, 11:53

Tynkowanie czy wymiana okien nie będą wymagały zezwolenia - twierdzi Janusz Żbik,  podsekretarz stanu w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

  • guzik(2012-09-23 19:18) Zgłoś naruszenie 00

    Zostaje POważny proble z okiennicami - zgłaszać, czy nie.

    Odpowiedz
  • student(2012-09-21 08:19) Zgłoś naruszenie 00

    a kto wybrał Pana profesora Niewiadomskiego? Jego założenia mają się niajak do tego jak naprawdę powinna wyglądać ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, którą tak naprawdę dotyczy tylko i wyłącznie urbanistyki a z prawem budowlanym, prócz obecnie wtrąconych kwestii związanych z decyzją wzizt., ma niwiele wspólnego. Fakt faktem plan miejscowy jest wytyczną do kształtowania zabudowy i zagospodarowania terenu, ale w kwestii samego procesu budowy o jakim mowa w ustawie prawo budowlane nie ma nic wspólnego. Satroswsto, a konretnie administracja budowlana winna sprawdzać zgodność inwestycji z planem miejscowym i tutaj kończy się cały proces współpracy pomiędzy ustawą o pzp a ustawą pb.

    Odpowiedz
  • OBWATEL(2012-09-21 09:29) Zgłoś naruszenie 00

    LUDZIOM WŁADZA , KTÓREJ ROLĄ JEST SŁUŻEBNOŚĆ !!!, POWINNA POMAGAĆ, A NIE MNOŻYĆ I MODYFIKOWAĆ PRZESZKODY...
    CZY CHODZI O UTRZYMANIE SOWIECKIEGO SYSTEMU - MY DECYDUJEMY I DAJEMY TYLKO SWOIM...

    Odpowiedz
  • A.(2012-09-21 09:45) Zgłoś naruszenie 00

    Niem mam zaufania do rządu. Sam fakt, że zajmuje się tym nasz premier nie rokuje dobrze dla tych zmian. Zresztą wszelkich zmian.

    Odpowiedz
  • Panie Janku, Pan się nie boi, Pan wstawia te okna(2012-09-21 23:37) Zgłoś naruszenie 00

    Czy ktokolwiek występował o pozwolenie na wymianę okien czy naprawę dachu albo zgłaszał tego typu prace? A co komu do moich okien?

    Odpowiedz
  • Dylemat(2012-09-23 19:36) Zgłoś naruszenie 00

    Zgłaszać albo nie zgłaszać - oto jest pytanie.

    Odpowiedz
  • sławek(2012-09-23 11:59) Zgłoś naruszenie 00

    Zniesione winno być pozwolenie czy zezwolenie na zabudowę balkonu przez właściciela mieszkania bo jest to paranoja!!!

    Odpowiedz
  • Druid(2012-09-23 12:31) Zgłoś naruszenie 00

    Jasnę, a najlepiej wychodzi wymiana tych w zabytkowym pałacu z XVIII wieku, wewnątrz parku zdrojowego zalożonego w XIX wieku. Owszem, także dach, z którego gzymsu, poszycia i lukarn walą się na głowy przechodniów materiały budowlane. Nie wspomnę o podkopywaniu ścian nośnych wznoszonych w XV wieku, pracach w postaci budowania kotłowni na 3-cim piętrze, że bez wentylacji i w warunkach zagrażających detonacją i poparzeniem wrzątkiem nie wspomnę.
    Za księdzem powiem: nie cudzołóżcie ... bo wszakże nie powiem p...cie głupoty.

    Odpowiedz
  • Druidzie, masz rację(2012-09-23 16:00) Zgłoś naruszenie 00

    Poruszony problem jest niezwykle istotny, jako że co drugi Polak ma osiemnastowieczny pałacyk przy uczęszczanej ulicy. To oczywiste, że wymianą okien w zwykłej chałupie żaden urząd sobie głowy nie będzie zaprzątał. Ale w przypadku osiemnastowiecznych pałaców z gzymsami to zupełnie inna sprawa.

    Odpowiedz
  • jacek(2012-09-22 15:33) Zgłoś naruszenie 00

    wymiana okien to konserwacja, nie trzeba nic zgłaszać, opinia GUNB na ich stronie

    Odpowiedz
  • m(2012-09-24 16:36) Zgłoś naruszenie 00

    już kilka lat temu sąd administracyjny zajął stanowisko, iz wymiana okien nie jest remontem i nie wymaga żadnego zgłoszenia (o ile nie zmianiają sie wymiary otworu)

    Odpowiedz