Czy sąd może ukarać byłą żonę za utrudnianie spotkań

Kilka lat temu rozwiodłem się. Była żona skutecznie uniemożliwia mi systematyczne kontaktowanie się z córką, choć takie prawo przyznał mi sąd. Czy była żona może zostać ukarana za takie postępowanie?

Czy mogę żądać, aby sąd wyznaczył określoną karę

Moja była partnerka zabroniła mi spotykania się z naszym kilkuletnim synem. Słyszałem, że może zostać za to ukarana przez sąd i będzie musiała mi zapłacić określoną sumę. Czy jeśli zaproponuję kwotę, to sąd musi ją przyznać?

Czy mogę iść z orzeczeniem od razu do komornika

Zamierzam założyć sprawę o utrudnianie kontaktów z dzieckiem i ukaranie ojca mojego syna. Co jeśli nie będzie on chciał zapłacić kary zasądzonej na moją rzecz? Czy mogę udać się do komornika?

Czy sąd opiekuńczy sam wszczyna postępowanie

Chcę wytoczyć sprawę o utrudnianie kontaktów z dzieckiem. Czy wystarczy, że poinformuję o zaistniałej sytuacji?

Czy można żądać podwyżki alimentów od bezrobotnego ojca

Sąd oddalił pozew o podwyższenie alimentów, bo były mąż ma kilkadziesiąt tysięcy złotych długu wobec Funduszu Alimentacyjnego. Stwierdził, że podwyżka świadczenia obciąży gminę. Czy mogę zaskarżyć takie orzeczenie?

Art. 29 ustawy z 7 września 2007 r. o pomocy osobom uprawnionym do alimentów (Dz.U. 2009 r. nr 1 poz. 7, z późn. zm.).

Czy ojciec powinien dawać pieniądze mimo braku kontaktu

Spodziewam się dziecka z mężczyzną, który nie jest moim mężem. Zerwał ze mną kontakt i nie dokłada się do wizyt u lekarza, lekarstw i rzeczy potrzebnych dziecku. Czy mogę go do tego zobowiązać?

Czy mogę otrzymać zwrot wydatków na podróż

Żeby spotkać się z synem, muszę przejechać 300 km. Moja była żona nie zawsze jednak wpuszcza mnie do domu. Czy mogę wyegzekwować od niej zwrot wydatków na przejazdy i rozrywki dla dziecka, w których nie może ono wziąć udziału z winy matki?

To jest tylko część artykułu. W pełnej wersji poznasz odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania. Zobacz artykuł w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak skutecznie wyegzekwować kontakty z dzieckiem po rozwodzie.