Czy najemca może trafić od razu na bruk

Chcę wynająć swoje mieszkanie w Warszawie, jednak obawiam się, że trafię na nieuczciwych lokatorów. Czy jeśli nie będą oni chcieli się wyprowadzić po rozwiązaniu umowy, to będę musiała złożyć pozew o eksmisję i latami czekać, aż gmina da im mieszkanie socjalne?

Czy mogę złożyć pozew o eksmisję sąsiada

Mieszkający pode mną sąsiad systematycznie zakłóca ciszę nocną. Awanturuje się z żoną i urządza spotkania przy alkoholu. Wiele razy interweniowały u niego policja i straż miejska. Czy jako sąsiad mogę się postarać o jego eksmisję z lokalu komunalnego?

Czy mogę od razu zerwać umowę z najemcą mieszkania

Od trzech lat wynajmuję mieszkanie pewnej rodzinie. Lokatorzy płacą czynsz dość nieregularnie, jednak nigdy nie zalegali z opłatami tak jak teraz – już prawie trzy miesiące. Czy mogę od razu rozwiązać z nimi umowę i nakazać wyprowadzkę z lokalu?

Czy mogę sam przeprowadzić eksmisję

Wygrałem sprawę eksmisyjną z moim lokatorem. Czy mając taki wyrok, mogę wyrzucić go na ulicę?

Czy znęcający się mąż będzie ze mną mieszkał

W prokuraturze trwa dochodzenie przeciwko mężowi w sprawie o znęcanie się nad rodziną. Koleżanka poradziła mi, żebym od razu złożyła pozew o eksmisję małżonka. Zastanawiam się, czy to ma sens. Czy nie jest tak, że eksmitowani czekają latami na lokale od gminy?

Czy mogę eksmitować płacących czynsz lokatorów

Już dwa miesiące temu wygasła umowa najmu z lokatorami w domu po moim dziadku. Nie chcą się oni jednak wyprowadzić, gdyż twierdzą, że nie znaleźli żadnego mieszkania. Jednocześnie dalej płacą czynsz. Czy mogę w takiej sytuacji złożyć pozew o eksmisję?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Kiedy właściciel lokalu ma prawo żądać eksmisji uciążliwego sąsiada.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.