Co każdy palacz wiedzieć powinien

autor: Łukasz Guza, Iwona Aleksandrzak13.11.2010, 03:00

Co każdy palacz powinien wiedzieć o swoich prawach i obowiązkach dotyczących zakazu palenia, by nie narazić się na zapłatę 500 zł mandatu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (18)

  • angi1(2010-11-15 09:26) Zgłoś naruszenie 00

    A co z więzniami,czy także będą potraktowani jak Dom spokojnej starosci?

    Odpowiedz
  • pytek(2010-11-15 10:31) Zgłoś naruszenie 00

    a w samochodzie służbowym?
    a na ogródkach piwnych?
    a na balkonie w hotelu?
    a w parku miejskim?

    Odpowiedz
  • szatanek(2010-12-31 18:29) Zgłoś naruszenie 00

    wczoraj uwagę dostałem od straży mejskiej za palenie w budce telefonicznej
    co Wy na to

    Odpowiedz
  • Lawyer(2010-12-16 08:54) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego artykuł wprowadza w błąd? Zgodnie z wyrokiem SN z dnia 9.11.1971 r., VKRN 219/71, OSNPG 1972, nr 2, poz. 25 "miejsce publiczne" to "każde miejsce dostępne dla nieokreślonej liczby osób", a więc "pomieszczeniami dostępnymi do użytku publicznego" są: klatka schodowa, winda w bloku i to niezależnie od faktu, czy dostęp do tych pomieszczeń chroniony jest mechanicznie, czy nie, bo KLUCZOWYM jest fakt, że nie można precyzyjnie zdefiniować liczby osób korzystających z tych pomieszczeń.

    Odpowiedz
  • laura(2010-11-17 21:14) Zgłoś naruszenie 00

    Mam cichą nadzieję, że jest jeszcze taka opcja, żeby ta bzdurna ustawa została zniesiona, inaczej sobie tego wszystkiego nie wyobrażam. Śmiech na sali.
    "Czy będzie można palić na chodniku?
    Tak, ale najpierw powinniśmy się upewnić, czy nie stoimy na przystanku autobusowym, gdzie panuje zakaz palenia." - dzięki Bogu, że istnieją chodniki!

    Odpowiedz
  • aura(2010-11-17 15:21) Zgłoś naruszenie 00

    Super, jasno i klarownie :) Koniec ze smrodem tytoniu. Czekałam na to :DDD

    Odpowiedz
  • xear3d5(2010-11-16 22:17) Zgłoś naruszenie 00

    JA PALE I BĘDĘ PALIŁ GDZIE BĘDĘ CHCIAŁ I CO MI ZROBIĄ ZAMKNĄ MNIE W ZAKŁADZIE KARNYM BO NIE ZAPŁACE KARY MAM ICH GŁEBOKO W D...!!! P O Z D R A W I A M W S Z Y S T K I C H P A L A C Z Y .JESTEM CIEKAWY CO BY ZROBILI CI NIEPALACZE JAK BY IM ZAKAZALI TO CO NAJBARDZIEJ LUBIĄ ...?

    Odpowiedz
  • kolo(2010-11-15 10:59) Zgłoś naruszenie 00

    Kolejna bzdura - na klatce schodwej palić można - na przystanku (często bez wiaty) już NIE. POLSKO obudź się w konću z delirki !!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Szymon(2010-11-15 09:36) Zgłoś naruszenie 00

    co dokładnie oznacza przystanek autobusowy czy tramwajowy? chodzi tu o wiaty czy o całe wysepki i zakola dla pojazdów komunikacji miejskiej?
    Pozdrawaim

    Odpowiedz
  • k(2010-11-13 11:08) Zgłoś naruszenie 00

    a jak stwierdzic gdzie konczy sie przystanek autobusowy?

    Odpowiedz
  • spinka(2010-11-13 07:31) Zgłoś naruszenie 00

    heeheeh dmuchal to bedziesz ale...sasiadke heheehe

    Odpowiedz
  • ja(2010-11-13 07:08) Zgłoś naruszenie 00

    a Gdy bede palił na balkonie i dmuchał w otwarte okno sąsiada?
    Co wtedy?
    Wspolnota pewnie zabroni palic mi na balkonie... i 500 zl w plecy :(

    Odpowiedz
  • niepewny(2010-11-13 14:53) Zgłoś naruszenie 00

    to ja też dmuchnę sąsiadkę! a mogę potem zapalić???

    Odpowiedz
  • MERKURY(2010-11-13 19:52) Zgłoś naruszenie 00

    Kult - Wódka
    Zbudowali fabryki
    Opracowali maszyny
    Produkują wódkę
    Tak, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo wódki
    Bo im tylko, tylko o to chodzi
    Abyś sam sobie szkodził
    Abyś sam nie mógł myśleć
    Abyś sam nie mógł chodzić

    Odpowiedz
  • smok_wincenty(2010-11-13 12:59) Zgłoś naruszenie 00

    "Na stadionach będzie obowiązywał zakaz palenia."
    Kibole to potrafią połowę trybun spalić a jednym petem będą się martwić. Dobre :)

    Odpowiedz
  • MERKURY(2010-11-13 19:49) Zgłoś naruszenie 00

    NATOMIAST CHLAĆ WÓDĘ WSZĘDZIE MOŻNA!!

    Alkoholowa patologia---Alkoholik — homochlapiens
    Polacy znaleźli się w szczególnej sytuacji wynikłej z historycznych uwarunkowań czasów Rzeczypospolitej Szlacheckiej.
    Po załamaniu się gospodarki zbożowej, właściciele wielkich latyfundiów zaczęli opłacać poddanych najpierw zbożem a potem wyprodukowanym za bazie tego zboża alkoholem.
    Stworzony przymus spowodował że przez stulecia wykształcały się w organizmie Polaków zmiany genetyczne doprowadzające do uzależnienia od alkoholu. To uzależnienie było odwrotnie proporcjonalne o statusu społecznego.
    O ile w okresie Drugiej RP zauważyć można było znaczny spadek spożycia alkoholu to Polska Ludowa. powróciła do tradycji rozpijania Narodu. Na bazie produkcji alkoholu konstruowano budżet Państwa.

    Po 1989 roku otwarto wszystkie furtki by zorganizowane grupy przestępcze mogły zrobić interes na handlu alkoholem - podobnie jak amerykańskie gangi lat dwudziestych i trzydziestych.
    Dziś mamy sytuację że różne Gudzowate, Palikoty i inne przygłupy kontrolują polskie zakłady spirytusowe.

    Rząd wydaje ogromne pieniądze na tak zwaną kampanię trzeźwości, różne agencje zbijają na tym kasę a wszystko zostaje po staremu.

    Dlatego wyrażam swoją opinię na temat działania tych prostaków. Tej chorobie Społeczeństwa winni są w pierwszym rzędzie politycy - w tym różne przygłupy wymyślające "abstynenckie" hasła.

    Więc w ramach czegoś co nazywa się "kampanią antyalkoholową" wzywam, byśmy walczyli z przyczynami a nie ze skutkami.
    Zacznijmy od osądzenia polityków.

    Renta tylko dla pijaka
    Polak pijak - to typowy obywatel. Trzeźwy nie ma racji. Ciężko być trzeźwym w pijanym kraju.
    Żyję w kraju dla pijaków, bo tylko oni mają prawa, mają zasiłki, mają opiekę zdrowotną, mają renty, trzeba im udowadniać, że pijani kierowali samochodami. Trzeźwym w Lechostanie ciężko być, a nawet coraz ciężej. Co z tego, że uczciwie pracuję, płacę podatki, opłacam NFZ, płacę ZUS. Kiedy mam dwójkę dzieci, żonę na bezrobotnym - państwo nie kiwnie palcem by było mi lepiej, a wystarczy tylko być pijakiem.
    Mam nie zdiagnozowaną chorobę, czekam na wizytę u specjalisty miesiącami, wykonanie badań wysoko specjalistycznych to wizja dalekiej przyszłości, a wystarczy tylko być pijakiem. Zdarza się, że zachoruję i bedę niezdolny do pracy i choć chcę pracować nie jestem w stanie, ale o rencie mogę pomarzyć, bo jestem trzeźwy, a wystarczy tylko być pijakiem.
    Jadąc samochodem za szybko dostanę mandat karny - a kiedy spowoduję wypadek, to dostanę z grubej rury, a wystarczy być pijakiem i będę traktowany łagodniej, jeszcze bedą musieli mi udowodnić, że byłem pijany. Coś w polskiej mentalności jest nie tak, co by było jeśli połowa społeczeństwa by ćpała?
    Picie ma społeczne przyzwolenie
    Jak to się stało, że jeszcze 10 lat temu pijany awanturnik lądował w Izbie Wytrzeżwień, dostawał kolegium i nikt się nie litował. Dziś pijany obywatel leży obrzygany na ulicy, nieprztomny od 5 promili alkoholu we krwi - inni obywatele widząc biedaka powiadamiają służby ratownicze 999 i na gwizdkach przyjeżdża karetka po potrzebującego pomocy obywatela, na sygnałach dojeżdża do szpitala, I tak obywatel ląduje na SORZE - czyli w szpitalnym oddziale ratunkowym, ponieważ jest kompletnie nieprzytomny, a często jeszcze z drgawkami - wykonuje mu się komplet badań, często nawet z tomografią komputerową głowy, żeby nie narazić się na watpliwą przyjemność składania zeznań w prokuraturze, że coś zaniedbano. I tak po wlaniu w żyły około 3 litrów płynów infuzyjnych szanowny obywatel częściowo otwierając oczy i ozdrawiając dziekuje trzeźwej załodze SOR - czyli pielegniarkom i lekarzom - przyjecielskim pozdrwieniem wy K. i Ch ja p. i sp.
    Szkoda, że w tym kraju Izba Przyjęć szpitala zamieniła się w wytrzeźwiałkę i zaczyna brakować w niej miejsca dla trzeźwych, ciężko chorych pacjentów, ale za pijaka NFZ płaci bez mrugniecia okiem - tylko dlaczego?
    Skoro ktoś pije za swoje i przez to ma rozbitą głowę powinien za leczenie zapłacić sam, bo ma to na swoje życzenie. Szkoda, że potem nie ma pieniędzy na leczenie raka czy transplantacje.
    Szkoda, że ZUS wspaniałomyślnie wypłaca renty alkoholikom z padaczką alkoholową, by mieli za co chlać i przynajmiej raz w tygodniu mogli być pacjentami w SOR, kiedy po pijaku rozbiją sobie głowy - NFZ i tak zapłaci za ich leczenie.
    Szkoda, że uczciwy, trzeźwy Kowalski musi się wić jak piskorz i udowadniać, że nie ma nogi, ZUS wie lepiej, Kowalski może pracować, bo jest trzeźwy.
    Wołanie o pomoc
    Natomiast dwuręczny i dwunożny pijany LUMP zasługuje na rentę, przecież on jest chory. Gdzie jest kontrola? Co dzieje się z pieniędzmi, które są wypłacane takim pijanym Polakom, którzy nawet nie są trzeźwi, gdy odbierają swoje zasiłki czy renty. Absurd tego kraju polega na tym, że żeby coś osiagnąć trzeba się napić, a prawo stawia pijaka na piedestale - tylko trzeźwy Kowalski tu nie pasuje.
    Małżeństwo z dwójką dzieci nie dostanie zasiłku socjalnego, bo mieści się w widełkach. Za to pijak, któremu nigdy nie chciało się pracować znakomicie pasuje do widełek obywatela, któremu należy się pomoc.
    Normalny pacjent czeka na swoją TOMOGRAFIĘ kilka miesięcy, a pijak z robitą głową ma to badanie czasami dwa razy w miesiącu. Jeszcze jedno - pijak za kółkiem - ten obywatel to ma fory, nie wystarczy stwierdzenie alkomatem, trzeba mu udowodnmic, że jest pijany i wykonywać badanie kilkukrotnie - bo może on trzeźwieje, a nie popada w upojenie.
    Państwo musi go wspomóc by mógł zarzygać ulicę, pobić żonę i dzieci, gdy wróci pijany, by wreszcie dostać pijacką rentę, gdy już rozwinie padaczkę alkoholową - w wyborach weźnie udział i będzie głosował dalej, za tym wspaniałym porządkiem społecznym, bo gdzie mu będzie lepiej niż w POLSCE.

    Odpowiedz
  • Halina(2011-11-04 11:51) Zgłoś naruszenie 00

    Pracuję w PSS SPOLEM na portierni. Mam koleżankę która na swoim dyzurze pali papierosy.
    Zwracaliśmy jej uwagę ,ale bez skutku .
    Potruwa nas cały czas.
    Co mamy robić .

    Odpowiedz