statystyki

Jak utworzyć spółkę z o.o.

autor: Ewelina Stępień20.10.2010, 03:00
 • Wyślij
 • Drukuj

Do powstania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością konieczne jest zawarcie umowy w formie aktu notarialnego oraz wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym.

1 Podpisujemy umowę spółki u notariusza

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością może zostać zawiązana przez jedną lub więcej osób. Celem wspólnego przedsięwzięcia może być każdy cel prawnie dopuszczony. Nie jest dopuszczalne zawiązanie spółki z o.o. przez inną jednoosobową spółkę z o.o. Prawo wymaga dla zawiązania spółki formy aktu notarialnego, w tym celu należy umowę spółki przygotować razem z notariuszem. W umowie powinny znaleźć się istotne elementy spółki, tzn. firma (nazwa), siedziba firmy, przedmiot działalności, wysokość kapitału zakładowego, informacje, czy wspólnik ma prawo do posiadania więcej niż jednego udziału, liczba oraz wartość nominalna udziałów, które są objęte przez poszczególnych wspólników, oraz czas trwania spółki, jeśli jest oznaczony.

To jest tylko część artykułu. W pełnej wersji poznasz kolejne kroki:

- Określamy wysokość kapitału zakładowego i wnosimy wkłady

- Powołujemy organy spółki i określamy sposoby reprezentacji

- Kompletujemy dokumenty i zgłaszamy spółkę do KRS

Zobacz pełną treść artykułu w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak utworzyć spółkę z o.o.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję • Wyślij
 • Drukuj
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
czytaj więcej w e-DGPczytaj więcej w e-DGP

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Komentarze: 2

 • 1: MiśBernard z IP: 79.190.129.* (2010-10-20 11:37)

  fascynujące...

 • 2: M>R z IP: 213.25.24.* (2010-10-21 13:42)

  MOJE zdanie na temat dzialnosci ktora znam od mlodziezy w miescie Przemysl - agencja o nazwie MARKIZ. Nie wiem wogole gdzie ma siedzibe, kto jest zatrudniany w miejscu pracy , jak wyglada MARKIZ ? ile kobiet czy mezczyzn ma swoim rejestrze z miasta , POlski lub zagranicy? Wiem z mediow miasta jak stosuja nagonki na MARKIZA, ktore w mojej ocenie sa dzialnoscia gospodarcza i forma zatrudniania ktore sa konkurencjami w miescie dla innych nielegalnych a jednak wplywowych osob z kultur. Osoby takie ciagle podzegaja niewiernosci malzenstw w celu pozyskiwania dla siebie , stosuja forme mobbingu w miescie wplywami do poilicji ktora ciagle zastrazsaja niewinne kobiety ktore z agencjami w miescie i POLSCE Rz. nie maja nic do czynienia. Mysle, ze MARKIZ doskonale wie jakie kobiety pracuja in jakie swiadcza uslugi seksualne i w jakich miejscach. Inne formy nielegalne sa rowniez notowaniami na policji w randkach seksi ktore sa dostepne w internecie. Obowiazkiem wladz miasta jest ochrona rodzin w mysl KONSTYTUCJI rz.P>A,.Kwasniewskiego a szczegolnie art.41 pnt 1 i pnt 5 . -o nietylkalnosci osobistej i o wolnosci osobistej.
  Jesli w miescie maja trudnosci z rozpoznaniem cozdiennie wych.z psaem.

Dowiedz się więcej

Prawo na co dzień

Galerie

Konferencje, debaty, kongresy