Stępień: Więzienia CIA łamały konstytucję

autor: Jerzy Stępień20.06.2011, 03:00; Aktualizacja: 20.06.2011, 09:03

Zdumiewać musi postawa tych publicystów, którzy mają wątpliwości, czy powinniśmy zrobić wszystko dla wyjaśnienia niepokojących opinię publiczną okoliczności związanych z podnoszonym coraz głośniej zarzutem przejściowego istnienia na naszym terytorium amerykańskich więzień, w których mieli być torturowani terroryści Al-Kaidy. W imię podtrzymania dobrych stosunków sojuszniczych powinniśmy tę sprawę trzymać – zdaniem tych znawców prawa konstytucyjnego i międzynarodowego – pod dywanem, jak długo się da, a najlepiej byłoby, gdyby tam raz zamieciona nigdy już światła dziennego nie ujrzała. Jeszcze bardziej zaskakujące są argumenty usprawiedliwiające sięganie po niedozwolone metody śledztw w imię wyższego dobra, jakim jest życie potencjalnych ofiar.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • M(2011-06-20 09:30) Zgłoś naruszenie 00

  Tak jak strażak chętnie wznieci pożar ponieważ może dodatkowo dorobić na każdej akcji tak też SS (Służby Specjalne)np: USA oczywiście niejawnie, finansują akcje w tym tzw.terrorystyczne aby lepiej kontrolować społeczeństwo przy pomocy nowoczesnych środków technicznych i praw na korzystanie z nich którym się im udziela na drodze ustawy (tzw.zwalczającej terroryzm). Tak naprawdę to one wykorzystują rządy dla własnych celów. Poprzez niejawne działania i propagandę chcą więcej władzy by zaspokoić swoją chciwość. W ten sposób każdy stał się częścią prymitywnej hegemoni opartej na strachu i żądzy władzy której świadomie lub nie pomagamy w dalszym jej rozwoju. Chroniąc ją w imię "lepszej sprawy".

  Odpowiedz
 • Stepien to stary PRL-owskii ko/much kr(2011-06-20 13:55) Zgłoś naruszenie 00

  Stepien to PRL-owski stary ko/much na uslugach obcych agentur,zwlaszcza sowieckiej agentury WSI.

  Odpowiedz
 • Strann(2011-06-20 15:08) Zgłoś naruszenie 00

  Coraz więcej mamy sfiksowanych publicystów,strojących się piórka obrońców "polska prawa"którzy z obroną tego prawa nie mają nic współnego Taki j.kaczyński publicznie mamrocze że nie uznaje Rządu i Prezydenta i daje dowody zwalczania organów rządowych.Kwiat publicystyki wymyśla a to jakąś aferę,to autostrady,smoleńsk,czy ostatnio jakieś więzienia USA w polsce.Czy nasze elity intelektualne są tak samo głupie jak za czasów ZSRR,gdzie w krajech zachodnich szły na współprace z reżymem i próbowały zwalczać rządy swoich krajaów..

  Odpowiedz
 • Sędzia_niepokoju(2011-06-20 17:06) Zgłoś naruszenie 00

  Sędzia Stępień uczy bogatą młodzież w Łazarskim, ciekaw jestem czy szkola rzeczywiscie jest tak dobra jak sie o niej wypowiadaja studencji, ponoc lepsza jak Uniwersytet Jagielonski. hmm?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane