Wychodzisz z domu bez dokumentów? A może ukradli ci portfel? Sprawdź co ci grozi kiedy nie możesz się wylegitymować

Co grozi za brak dokumentów podczas kontroli?

dowód zabezpieczenie 4

żródło: Materiały Prasowe

Przepisy zobowiązują osoby, które ukończył 18 lat i są obywatelami Rzeczypospolitej, zamieszkującymi na jej terenie posiadanie dowodu osobistego. Za uchylanie się od obowiązku posiadania lub wymiany grozi kara ograniczenia wolności do 1 miesiąca lub kara grzywny. Oznacza to obowiązek posiadania dokumentu, jednak nie zobowiązuje do trzymania dokumentów przy sobie. Co jednak zrobić kiedy dowód okaże się potrzebny, a ty go nie będziesz mieć?

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • Ja ja(2015-04-06 23:04) Zgłoś naruszenie 10

  Wyjśc bez dowodu z domu nie wolno? O to mamy powrót do czasów stanu wojennego. Od dawna to czuje. Teraz mam pewność.

  Odpowiedz
 • aabc(2015-04-07 08:41) Zgłoś naruszenie 00

  Nie miałem oczywiście dowodu przy sobie, ani innego dokumentu potwierdzającego tożsamość. A pani na poczcie, chciała koniecznie znać nazwisko, bo chciała udzielić konkretnej informacji. Tak po prostu. Więc zapytałem, czy karta kredytowa może być? Pani odpowiedziała, że tak i stało się wręcz niemożliwe. Dostałem informację, której nie spodziewałem się otrzymać i nie byłem na to przygotowany.

  Odpowiedz
 • Denis(2015-04-06 21:18) Zgłoś naruszenie 00

  Bez paszportu należy dawać 25 lat łagru z § 58/10. Polska to spadkobierca obok Rosji bezprawia bolszewickiego zwanego prawem.

  Odpowiedz
 • qwer(2015-04-07 17:23) Zgłoś naruszenie 00

  Do Ja Ja: Po co Ty czytasz artykuł jak jego nie rozumiesz? Jest wyraźnie napisane ,,Oznacza to obowiązek posiadania dokumentu, jednak nie zobowiązuje do trzymania dokumentów przy sobie". Tragedia...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!