« Powrót do artykułu

PiS musi już poprawić prawo wodne

Prawo wodne weszło w życie w styczniu, a rządzący już muszą je poprawiać. Eksperci ostrzegali, że tak będzie.

prof. dr hab. Bartosz Rakoczy ekspert Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”

żródło: Dziennik Gazeta Prawna

prof. dr hab. Bartosz Rakoczy ekspert Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • gość(2018-02-13 09:53) Zgłoś naruszenie 20

  Dokładnie. Dlaczego odpowiedzialni za ten bałagan nie poniosą kary. Gdzie jest pan Gajda - i jego idee o super sprawnie funkcjonującym gospodarstwie wodnym?

  Odpowiedz
 • as(2018-02-13 01:34) Zgłoś naruszenie 20

  Gdzież się podział cudotwórca tej słynnej ustawy - pan Mariuszek Gajda. To on nie jest już prezesem wód polskich, a szkoda, ponieważ to on powinien teraz gałami świecić przed narodem. Polikwidował Zarządy Melioracji, które świetnie radziły w sprawach wodnych. Gniota buraki uzgodnili pod dyktando jednego człowieczka, a teraz cierpi cały naród.

  Odpowiedz
 • Tomek(2018-02-13 12:01) Zgłoś naruszenie 10

  Mało komentowaną konsekwencją jest wprowadzone przez art 546 ust.1 nowego prawa wodnego unieważnienie wszystkich decyzji o warunkach zabudowy dla nieruchomości, których choćby niewielka część znajduje się w tzw obszarze szczególnego zagrożenia powodziowego. Dotyka to praktycznie wszystkich działek leżących nad rzekami , morzem lub w pobliżu wałów przeciwpowodziowych nawet jeśli dotychczasowe warunki zabudowy uwzględniały obszar zagrożony i wyraźnie pokazywały na jakim obszarze działki można się budować.Wielu właścicieli nie ma szans na otrzymanie ponownych WZ bo w międzyczasie zmieniły się również zasady wydawania np nie dostanie WZ działka z gruntem klasy I-III a to oznacza że wartość całego mnóstwa działek, które do 1 I 2018 mogły uchodzić za atrakcyjne z racji interesującego położenia np nad rzeką spadnie do zera. Nowe prawo wodne wyraźnie narusza zasadę niedziałania prawa wstecz bo uchyla prawa nabyte obywateli. Jaką zatem wartość ma urzędowa pieczęć na warunkach zabudowy głosząca, że "Decyzja niniejsza jest ostateczna i podlega wykonaniu". Czy nie należałoby również tego artykułu wycofać lub zmienić by nie podważać zaufania obywatela do instytucji państwowych?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Reklama