« Powrót do artykułu

Sędzia nie straci urzędu przez akcje

Resort sprawiedliwości zapowiada uchylenie przepisu, który wywołał spore poruszenie w środowisku orzekających w sądach powszechnych.

sędzia 1

żródło: ShutterStock

Zapowiadana przez resort nowela nie rozwiąże problemu w sposób całościowy.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • beta(2018-02-12 19:16) Zgłoś naruszenie 40

  A ja myślę, że to państwo sędziowie z Ministerstwa Sprawiedliwości przyszli po rozum do głowy, jak się zorientowali, czym to grozi. Że na przykład, jeżeli mąż/żona sędziego ma akcje lub udziały, o których mowa w tym przepisie, a między małżonkami istnieje ustrój wspólności majątkowej, to wywłaszcza się również tego małżonka - w końcu osobę trzecią. Tak to jest, jak przepisy prawa tworzy jakiś byle jaki politolog.

  Odpowiedz
 • JR(2018-02-13 11:28) Zgłoś naruszenie 00

  Patrząc na pana wiceministra i jego kolegów/koleżanki prezesów z faksu: trudno nie zauważyć, że to właśnie takie postawy powodują, że Iustitia straciła wiarygodność. Żenujące jest mylenie reform (jeszcze żadne nie nastąpiły i sądząc po kwalifikacjach ewentualnych autorów - chyba lepiej poczekać) z zawłaszczaniem sądów i obsadzaniem stołków.

  Odpowiedz
 • xxxx(2018-02-12 17:27) Zgłoś naruszenie 00

  31 marca 2019 roku to jest termin wpłaty zysków, jednak liczy się stan prawny na dzień wejścia w życie ustawy, jeśli do 3.04. przepis nie zostanie uchylony to każdy kto po tej dacie będzie miał akcje znajdzie się w niepewnej sytuacji prawnej , nikt nie zagwarantuje przecież jaki będzie faktycznie stan prawny i czy przepis faktycznie zostanie uchylony.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!