statystyki

Stołeczni adwokaci bez rzecznika. Dr Wąsowski zrezygnował

autor: Anna Krzyżanowska20.09.2016, 07:27; Aktualizacja: 20.09.2016, 08:08
prawo

Kazus Majewskiego to jednak niejedyny powód rezygnacji mec. Wąsowskiegoźródło: ShutterStock

Adwokat dr Krzysztof Wąsowski, rzecznik dyscyplinarny Izby Adwokackiej w Warszawie, właśnie zrezygnował z pełnionej funkcji. Ma to związek z aferą reprywatyzacyjną, z którą łączeni są niektórzy stołeczni adwokaci, w tym były już dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej mec. Grzegorz Majewski, współużytkownik wieczysty słynnej działki pod Pałacem Kultury, przy Chmielnej 70.

Reklama


Reklama


„Nie podejmując się w chwili obecnej oceny zasadności formułowanych zarzutów, nie mogę przejść obojętnie wobec licznych głosów Koleżanek i Kolegów, domagających się poddania weryfikacji wyborczej władz wyłonionych na ostatnim walnym zgromadzeniu naszej Izby” – zaznacza w swojej rezygnacji mec. Wąsowski.

I prosi o to, by podczas najbliższego zgromadzenia izby – prócz wyboru nowego dziekana – dokonano również wyboru nowego rzecznika dyscyplinarnego.

Kazus Majewskiego to jednak niejedyny powód rezygnacji mec. Wąsowskiego. W piśmie podkreśla, że choć osobiście nie był i nie jest zaangażowany w sprawy reprywatyzacji gruntów warszawskich, to jednak przez wiele lat – jako pełnomocnik Kościoła katolickiego – zaangażowany był w działalność Komisji Majątkowej. Dlatego też obawia się, że w przypadku złej woli osób chcących kwestionować jego wiarygodność jako rzecznika ta aktywność mogłaby być pretekstem do podważania prawidłowości „prowadzonego postępowania dyscyplinarnego w zakresie udziału adwokatów w warszawskiej reprywatyzacji”.

Formalnie mec. Wąsowski sprawować będzie funkcję do zgromadzenia warszawskiej izby (odbyć ma się ono w I kwartale 2017 r.), do tego czasu powstrzyma się jednak od pełnienia obowiązków, nie będzie też pobierał diety. Funkcję rzecznika przejmie natomiast jego dotychczasowy pierwszy zastępca, adwokat Grzegorz Fertak.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama