statystyki

MS chce pozbyć się sędziów, którzy orzekali w PRL-u

13.09.2016, 10:54; Aktualizacja: 13.09.2016, 11:18
sędzia

Mowa o skasowaniu tzw. przedłużeń. Dzisiaj sędzia, który osiągnął wiek emerytalny, ma możliwość pracować dalej, jeśli przedstawi zaświadczenie lekarskieźródło: ShutterStock

Resort Zbigniewa Ziobry chce w ramach reformy sądownictwa pozbyć się sędziów, którzy rozpoczynali pracę w czasach PRL - informuje RMF FM. Na razie jednak nie zapadła decyzja, czy nastąpi - jak mówi o tym ministerstwo - "odmłodzenie kadr".

Jak informuje rmf24.pl chodzi o wprowadzenie przepisów, które uniemożliwiłyby sędziom kontynuowanie pracy, gdy osiągnęli wiek uprawniający do przejścia w stan spoczynku.

Mowa o skasowaniu tzw. przedłużeń. Dzisiaj sędzia, który osiągnął wiek emerytalny, ma możliwość pracować dalej, jeśli przedstawi zaświadczenie lekarskie. Po reformie przeszedłby w stan spoczynku, z pełnymi uprawnieniami.

Czytaj więcej na rmf24.pl

Źródło:RMF FM

Polecane

Reklama

  • dalej(2016-09-13 13:50) Odpowiedz 362

    trzeba iść dalej i takie same przepisy wprowadzić odnośnie polityków! 65 lat i emerytura nawet jeśli mieliby to być najbardziej doświadczeni i najmądrzejsi politycy w naszym kraju.

  • UE(2016-09-13 14:08) Odpowiedz 271

    Czy dotyczy to również Pana Piotrowskiego?

  • bertb(2016-09-13 15:16) Odpowiedz 162

    Kaczyski zaczynał w PRLu. Won ********

  • suweren (2016-09-13 14:10) Odpowiedz 150

    Po zmianie wyborczej, należy wprowadzić przepis, mówiący że sędziowie którzy zostali powołani za obecnej władzy należy ich zwolnić ze stanowisk z sądów powszechnych.Do czego to doprowadzi ???????????

  • Alois Hudal(2016-09-13 13:39) Odpowiedz 916

    Należałoby zacząć od Sądu Najwyższego. Niektórzy sędziowie Izby Cywilnej zasiadają tam od 30 -tu i więcej lat. Ich związek z rzeczywistością jest, delikatnie ujmując, luźny, co potwierdzają niektóre orzeczenia tam zapadające. Wzorem TK, także w SN należałoby wprowadzić kadencyjność, np. 9 lat. Ze względu na szczególną pozycję ustrojową SN, tyle w zupełności wystarczy. Potem stan spoczynku albo któryś z Sądów Apelacyjnych.

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • antykoleś(2016-09-14 08:25) Odpowiedz 42

    Bardzo dobrze. Co prawda to jest opóźnienie o 25 lat, ale lep[iej teraz niżeli nigdy. Przewietrzenie SN i sądów apelacyjnych jak najbardziej pożądane.

  • StAAbrA(2016-09-13 17:39) Odpowiedz 311

    Orzekający w III RP , to ten sam sort , co ci z PRL . Pardon - kasta .

  • emeryt(2016-09-13 20:35) Odpowiedz 32

    Kolesie wyrokowali w sprawach służb specjalnych, traktują ich jak drugi sort ludzi a teraz oni stają się drugim sortem!!!! Nosił wilk razy kilka a teraz ponieśli wilka!!! Szkoda was bo niektórzy z was to dobrzy ludzie, ale nie dla PISISU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • sa(2016-09-13 17:06) Odpowiedz 313

    Bez zdecydowanego działania tej kasty ,sitwy ,korpo się nie uporządkuje (sami się oczyszczali tyle lat i efekty !!!????) ,bo oni nasiąkli złem ,zdemoralizowani za PRL i nawet tego nie widzą lub udają w części , czego od nich oczekuje lud, wyborcy. MS do dzieła !!!.

    Pokaż odpowiedzi (2)