statystyki

Zabezpieczenie nie może być zbyt uciążliwe

autor: Małgorzata Kryszkiewicz12.08.2016, 00:00; Aktualizacja: 12.08.2016, 07:14

Sąd nie może nałożyć na firmę zakazów, które prowadziłyby do niczym nieuzasadnionego ograniczenia możliwości prowadzenia przez nią działalności.

TEZA

Zabezpieczenie roszczeń wywodzonych z tytułu czynów nieuczciwej konkurencji oraz z tytułu ochrony własności nie może powodować, że firma zobowiązana nie będzie miała możliwości kierować do potencjalnych klientów swojej oferty. Zwłaszcza gdy nie ma dowodów na to, że zobowiązana weszła w posiadanie ich danych w sposób bezprawny.

STAN FAKTYCZNY

Firma telekomunikacyjna wytoczyła drugiej firmie pozew z tytułu czynów nieuczciwej konkurencji oraz z tytułu ochrony własności. W trakcie procesu zwróciła się o udzielenie zabezpieczenia jej roszczeń poprzez nakazanie pozwanej m.in. zaniechania nakłaniania abonentów uprawnionej (powodowej firmy) do rozwiązania umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych łączącej ich z uprawnioną, a także zaniechania wykorzystywania danych abonentów uprawnionej w postaci m.in. imienia i nazwiska, danych teleadresowych w celu składania abonentom propozycji zmiany operatora.


Pozostało jeszcze 89% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane