To nie koniec kryzysu w TK. Komisja Europejska naciska na pełne wykonanie wyroków

27.07.2016, 17:50; Aktualizacja: 27.07.2016, 17:57
Kolejne zalecenie KE to ogłoszenie i pełne wykonanie orzeczenia TK z dnia 9 marca 2016 r

Kolejne zalecenie KE to ogłoszenie i pełne wykonanie orzeczenia TK z dnia 9 marca 2016 rźródło: Newspix
autor zdjęcia: KONRAD KOCZYWASFOTONEWS

Komisja Europejska zdecydowała w środę o przejściu do drugiego etapu procedury ochrony praworządności, wszczętej wobec Polski w związku z kryzysem wokół Trybunału Konstytucyjnego. Polski MSZ ocenił, że decyzja KE jest "przedwczesna" i naraża ją na "utratę autorytetu".

Reklama


Reklama


Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (15)

  • kitor(2016-08-01 04:06) Zgłoś naruszenie 10

    Niech sie zajma problemem Trybunału w Luxemburgu i Sułtanem TURECKIM. Rudy po cichaczu z Vincentym działaja.

    Odpowiedz
  • a tojakwytlumaczą(2016-07-28 12:47) Zgłoś naruszenie 30

    Tylko poniżej opiszę (Komu faktycznie się chce czytać , aż co niewiarygodne 9 przykładów) w jednej Ustawie POdmostowej złamania Konstytucji RP, oraz jak to działanie uzasadnił Sędzia TK i następnie Tusk . -Dlaczego tego nie chcieli widzieć w Trybunale jak orzekali?: Dz.U. 2008 nr 237 poz. 1656: --;: 1. Wsteczne działanie ustawy z 2008 aż na rok 1999, na niekorzyść tak zatrudnionych pracowników – pozbawienie z automatu ( wobec tych niewykazanych na nowych listach) przez wsteczne działanie Ustawy 9 lat pracy z poprzedn rozporządz zaliczanych do tych warunków. 2. ....art 4 pkt4 ustawy..Pozbawienie nawet tych co na rok 1999 spełniali wymóg co najmniej 15 lat pracy w tych warunkach z praw wynikłych z uprzedniego rozporządzenia tylko dlatego, że byli młodsi wiekiem gdyż wg dodatkowo wprowadzonego wstecznego zapisu nie mogli mieć siłą rzecz jeszcze nowego warunku 25 lat pracy w ogóle. Ci którzy odchodzili wcześniej mieli często mniej lat pracy w tych warunkach (gdyż wielu młodszych miało już 17)(co na to Konstytucja RP -dyskryminacja ze względu na wiek) … 3. w art 12 wprowadzono niby uczciwą zasadę, że ma się liczyć tylko rzeczywisty czas pracy więc wszelka absencja w tym chorobowa jest odliczana nawet ta która była związana z tymi warunkami (co na to -obowiązek naprawienia szkody ) ,ale to jeszcze nic, ... 4. ..zapomnieli dodać , RPO już się ze mną zgodził i wystąpił o zmianę zapisu, że ponad- ustawowy czas pracy który za komuny i postkomuny był w PRLu nagminny powinien być na odmianę doliczany?...... -, … 5. .... no i wprowadzono nowe tabele prac w tych warunkach (bez prawa kontroli sądowej zakresu tych wykazów – sąd nie może ich rozszerzać—jakby zjedli wszystkie rozumy ) (też się kłania Konstytucja.!....)... 6. .... ..Okradli też tym samym wszystkich tak wykołowanych z ochrony przedemerytalnej w stosownym do poprzednich lat wieku... 7. .. . mało ...aby otrzeć łzy płaczącym wprowadzono REKOMPENSATY ( czyli faktycznie uznali własne złodziejstwo ) -uznanie. wg wzoru którego całe zespoły matematyków i prawników nie potrafią do dzisiaj w ZUSie poprawnie rozszyfrować. . Dodatkowo... chcesz ją otrzymać ,musisz dożyć tego nowego 67r wieku życia i bez sklerozy w praktyce nie zapomnieć o to złożyć do ZUS wniosek. --tacy bezczelni._ 8.....Oznacza to też ,że osoby które nie dożyją 67r życia rekompensaty nie otrzymają !!!... 9...Zbieranie składek za zatrudnionych na tych stanowiskach po 2008r bez zagwarantowania Im prawa do emerytury ….”ukryty zakazany Konstytucją RP dodatkowy POdatek”” …....Na to wszystko Tusk usprawiedliwiając się oznajmił w TV, że musi tych ludzi wstecznie ograbić gdyż nikt za Nich nie płacił za ten przywilej emerytalny wcześniej dodatkowych składek po czym rozpoczął jak „Ćpun wyprzedawać rodowe srebra” czyli budowane właśnie kiedyś przez Nich zakłady pracy. Potem Wam i Im dołożył jeszcze bez konsultacji społecznych i Vacatio legis co tez klepnęły Trybunalskie Wykształciuchy jeszcze dwa lata do wieku emerytalnego

    Odpowiedz
  • Rozpisać referendum w sprawie wyjścia z UE(2016-07-28 12:44) Zgłoś naruszenie 31

    UE z tą jej zakichaną lewacką komisją - to ja olewam.

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2016-07-28 12:21) Zgłoś naruszenie 270

    a gdzie ta Komisja byla jak Tusk i TK ogłosili"ogłosił, :” Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących " a co zrobiłl z robotnikami zatrudnionymi od 15 r zycia zmuszając do 52 lat pracy nie licząc nadgodzin i pracy w szkodliwych.. jak to jest ze "każdego Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości lub zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )-- bez renty ani emerytury.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • obserwator(2016-07-28 10:00) Zgłoś naruszenie 41

    KE nie zacznie martwić się, co wyprawiają imigranci w ich krajach, postrach w śród ludzi sie rozpowszechnia, a oni biedacy widzą tylko problem TK w Polsce, że wyjście Wielkie Brytanii jeszcze ich nie nauczyło, czym maja się zajmować

    Odpowiedz
  • POLAK(2016-07-28 08:03) Zgłoś naruszenie 50

    PETERSDORF TO ZNACZY WSIOWA CO OD TEGO PAN WYMAGA

    Odpowiedz
  • Arbeit macht Petersdorf unfrei(2016-07-28 01:49) Zgłoś naruszenie 61

    Wlasnie obejrzalem sobie nocne wiadomasci na Ard, z jaka przyjemnoscia prowadzaca opowiadala, ze Polsce komisja postawila"Ultimatum" zaraz potem bylo, ze niby papiez skrytykowal polska polityke emigracyjna i rzadzacy Ida rte - przyklad Polski prezydent, ktory mowi, ze jest przeciwny aby ktos byl przymuszany do pobytu w Polsce - Pani Petersdorf - gdzie rzym a gdzie krym? zna pani takie powiedzenie A nawiązując do wcześniejszych wypowiedzi rodem z CCCP - nikt nie wyrzucił żadnego sędziego z TK Poza tym proponuje przeczytać odpowiednie art w Verfassung RP po niem. znajdzie pani na stronach rządowych, wystarczy zaczac myśleć, a nie tylko wypełniać zlecen czaenej propagandy! JUZ SOBIE PANIA ZAPAMIETALEM! PS dla nie oglądających niem tv - griet von petersdorf jest jedna z bardziej zjadliwych korespondentek ard w Polsce

    Odpowiedz
  • www24(2016-07-27 20:43) Zgłoś naruszenie 104

    Niech ta eurolewacka banda nadal czeka, aż im bomby pod tyłkami odpalą.

    Odpowiedz
  • Ja się tylko pytam ... (2016-07-27 20:21) Zgłoś naruszenie 415

    POLSKO ... w czym żeś TY i komu zawinią, ze musisz cierpieć ... za FARYZEUSZY z PIS

    Odpowiedz
  • A PIS-matołki nadal swoje ...(2016-07-27 20:18) Zgłoś naruszenie 616

    I wreszcie KE powiedziała ... "NIE z NAMI TE NUMERY" ... i dalej już nie damy się NABIERAĆ .

    Odpowiedz
  • To jest wolność słowa ... !(2016-07-27 20:12) Zgłoś naruszenie 90

    i znowu dalsze ... ZDALNE CENZUROWANIE i wycinanie wpisów.

    Odpowiedz
  • Bert(2016-07-27 20:00) Zgłoś naruszenie 155

    Histeryczny ton i bezwzględność presji KE, przy jednoczesnym braku podstaw prawnych w prawie międzynarodowym oraz w gruncie rzeczy także podstaw faktyczno-prawnych na gruncie prawa polskiego obnaża wyłącznie polityczny motyw tej lewacko liberalnej hucpy. Oczywiście nic z niej wyniknąć nie może. Najdalej za rok okaże się , że KE się zbłaźniła.

    Odpowiedz
  • Olać KE(2016-07-27 19:00) Zgłoś naruszenie 169

    Jeśli PIS ulegnie tej całej KE to nie chcę ich znać.

    Odpowiedz