statystyki

KRS zwołuje nadzwyczajny Kongres Sędziów Polskich

28.07.2016, 07:00
sąd, temida

Nadzwyczajny Kongres Sędziów Polskich zwołano na 3 września. źródło: ShutterStock

Sprawnie działający wymiar sprawiedliwości oraz niezależne od władzy wykonawczej i ustawodawczej sądownictwo to fundament ochrony podstawowych praw i wolności obywateli, podstawa państwa prawa, a także gwarancja stabilności gospodarczej Polski – pisze KRS.

Reklama


Reklama


Nadzwyczajny Kongres Sędziów Polskich zwołano na 3 września.

Jak czytamy w zaproszeniu: "W środowisku sędziowskim zgłaszane są postulaty przeprowadzenia powszechnej debaty na temat obecnej sytuacji sądownictwa w Polsce i zagrożeń niezależności sądów i niezawisłości sędziów". Temu właśnie ma służyć zwołana debata.

Głównymi tematami Kongresu będą: sposób powoływania sędziów i ocena odmowy powołania przez Prezydenta RP kandydatów na stanowiska sędziowskie, nadzór Ministra Sprawiedliwości nad sądami w świetle przepisów nowej ustawy - Prawo o prokuraturze, niezależność sądów i niezawisłość sędziów w świetle planowanych zmian w regulacjach prawnych dotyczących sądów powszechnych, administracyjnych i Sądu Najwyższego oraz ocena sytuacji związanej z działaniami władzy ustawodawczej i wykonawczej wobec Trybunału Konstytucyjnego, w tym konsekwencje niepublikowania orzeczeń Trybunału, a także  projekt nowej ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa.

Reklama


Źródło:Informacja prasowa

Polecane

Reklama

 • roman(2016-07-28 10:16) Odpowiedz 157

  ciekawe jaką masz wiedzę na temat sądownictwa i kompetencje żeby się wypowiadać zapytam jednak: gdzie konkretnie dostrzegasz "pozostałości komusze" i kolesiów? czy wieszu ilu jest łącznie sędziów w polsce? jakiego odsetku dotyczą twoje - delikatnie mówiąc - zastrzeżenia?

 • kolon(2016-07-28 09:59) Odpowiedz 1023

  Najwyższy czas usunac z polskiego sądownictwa wszystkie pozostałości komusze. Czas na nowe,czas na prawdziwy Wymiar Sprawiedliwosci,a kolesiom należy szybko podziekować

  Pokaż odpowiedzi (1)
 • s.Magda W.(2016-07-28 13:43) Odpowiedz 81

  Czy koledzy i koleżanki sędziowie na kongresie będą mieli odwagę głośno mówić o układach zamkniętych w sądownictwie, które podrywają zaufanie do wymiaru sprawiedliwości, czy raczej zwycięży dialektyka oblężonej twierdzy?

 • don don syn dona(2016-07-29 07:18) Odpowiedz 30

  Szkoda, że nie zwołano takich kongresów jak wyszła afera z sędzią na telefon czy sms albo z zarzutami korupcyjnymi wobec SSN ! wtedy dzisiejsze hasło KRS:"Sprawnie działający wymiar sprawiedliwości oraz niezależne od władzy wykonawczej i ustawodawczej sądownictwo to fundament ochrony podstawowych praw i wolności obywateli, podstawa państwa prawa, a także gwarancja stabilności gospodarczej Polski" - brzmiało by bardziej wiarygodnie.

 • partyjni czy partacze(2016-07-28 22:44) Odpowiedz 21

  Nie lepiej od razu jakieś powstanie czy pucz wywołać ? Albo chociaż zarejestrować KRS jako partię ?

 • Andrzej Tomasz Sobolewski!(2016-08-19 22:19) Odpowiedz 00

  Wszystkie Najważniejsze Prawnicze Patogeny Społeczne W JEDNYM MIEJSCU!!! NIEPOWTARZANA OKAZJA ZROBIĆ Z TYM PORZĄDEK! GANGRENA PRAWNICZA DO AMPUTACJI!

 • Andrzej Tomasz Sobolewski(2016-08-19 22:17) Odpowiedz 00

  "WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCU"?? A CZY SPRAWIEDLIWOŚĆ JEST W OGÓLE MIERZALNA? Jeżeli już TO W JAKICH JEDNOSTKACH JEST MIERZONA?

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama