statystyki

Bilet na koncert lepiej kupić u autoryzowanego sprzedawcy

autor: Natalia Ryńska24.06.2016, 07:00
Z biegiem czasu może okazać się, że upragnione wejściówki zostały wyprzedane

Z biegiem czasu może okazać się, że upragnione wejściówki zostały wyprzedaneźródło: ShutterStock

Wejściówki na wydarzenia muzyczne nie są tanie. Podejmując decyzję o wzięciu udziału w imprezie warto zadbać, by plany zakończyły się dobrą zabawą, a nie wizytą na policyjnym posterunku.

Reklama


Reklama


Każdy organizator na stronie wydarzenia udostępnia informacje o portalach oraz sklepach stacjonarnych, w których rozpowszechniane są bilety. Warto wykorzystać te sugestie. Polecenie przez podmiot odpowiedzialny to gwarancja nabycia oryginalnego towaru i bezproblemowego wejścia na koncertu.

Im szybciej, tym lepiej. Z biegiem czasu może okazać się, że upragnione wejściówki zostały wyprzedane. Szukanie alternatywnych rozwiązań może okazać się pomyłką. Mimo oficjalnej informacji, że karty wstępu się skończyły w internecie można znaleźć wiele ofert. Odkupienie biletu od osoby, która nie może wziąć udziału w wydarzeniu i żąda ceny widocznej na blankiecie jest zgodne z prawem. Ale skorzystanie z propozycji tzw. „konika”, czyli osoby, która nabyła bilet w celu jego odsprzedaży z zyskiem może doprowadzić do konieczności składania wyjaśnień przed organami ścigania. Oferent dopuszcza się w ten sposób wykroczenia opisanego w artykule 133 Kodeksu wykroczeń (Dz. U. z 2015 r., poz. 1094 z zm.). Sprzedającemu nabyte wcześniej bilety z zyskiem grozić będzie kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna. Jeżeli opisywane wykroczenie wyjdzie na jaw, nielegalny proceder może zostać zatrzymany, a zakupione bilety nigdy nie trafią do nowego nabywcy. Jeżeli transakcja dojdzie do skutku, kupujący może być wzywany do sądu w charakterze świadka.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama