statystyki

RPO: W poprawczaku prawo też obowiązuje

autor: PSł06.06.2016, 07:27

OSADZENI

Reklama


Potrzebna jest pilna interwencja ustawodawcza w kwestii przestrzegania praw nieletnich. Trzeba np. ustawowo uregulować zasady przeprowadzania kontroli osobistych w zakładach poprawczych, badania obecności w organizmach osadzonych środków odurzających i alkoholu czy to, w jakich granicach może być stosowany monitoring. Takie wnioski płyną z raportu rzecznika praw obywatelskich z wizytacji w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich. – Projekt założeń nowelizacji ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich utknął w 2013 r. w uzgodnieniach międzyresortowych – wytyka RPO dr Adam Bodnar. Wiele problemów wynika jednak nie ze złego prawa, lecz z niewłaściwej praktyki. Z analiz RPO można wywnioskować, że wciąż zdarzają się przypadki bezprawnego dyscyplinowania nieletnich, np. poprzez nieregulaminowe ograniczanie ich kontaktów z osobami spoza placówki. Pojawiają się także kłopoty z zapewnieniem odpowiedniego poziomu prywatności, szczególnie podczas wykonywania przez młodych obywateli codziennych czynności higienicznych. ©?


Pozostało jeszcze 0% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • EWA(2016-06-11 15:37) Zgłoś naruszenie 00

    no coz pokrzwzeni sa krzywdzeni zawsze jeszcze bardziej, tym bardziej przez dzikich opiekunow! a normalnych w tej branzy opiekunow nie bylo i nie widac jakby co!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama