statystyki

Sędzia Muszyński przegrał sprawę o etat w MSZ przed Sądem Najwyższym

07.04.2016, 11:25; Aktualizacja: 07.04.2016, 11:30
Sąd Najwyższy przyjrzał się sprawie grupowych zwolnień pracowników MSZ sprzed pięciu lat.

Sąd Najwyższy przyjrzał się sprawie grupowych zwolnień pracowników MSZ sprzed pięciu lat.

Umowa o pracę z Mariuszem Muszyńskim została rozwiązana bezprawnie. Pracownikowi należy się 5 tysięcy złotych odszkodowania- uznał sąd okręgowy. Wyrok wyższej instancji przedstawiał jednak inne stanowisko, w skutek czego sędzia TK Mariusz Muszyński przegrał sprawę o etat w MSZ.

Reklama


Reklama


Sąd Najwyższy przyjrzał się sprawie grupowych zwolnień pracowników MSZ sprzed pięciu lat. W wyniku konsultacji z działającymi w resorcie związkami zawodowymi uzgodniono, że do zwolnienia zostaną wyznaczone m.in. osoby na długotrwałych urlopach bezpłatnych.

Na tej właśnie podstawie została wypowiedziana umowa zawarta z sędzią Muszyńskim. Przebywał on na urlopie bezpłatnym w MSZ od prawie sześciu lat. Sędzie TK dochodził swoich praw przed sądem okręgowym, który uznał, że decyzja ws. etatu w MSZ jest bezprawna przyznając Muszyńskiemu odszkodowanie. Sąd apelacyjny zmienił ten wyrok. Sąd uznał, że zwolnienie zostało przeprowadzone prawidłowo i oddalił pozew profesora. Skarga kasacyjna także została oddalona przez SN. – Powód w czasie urlopu bezpłatnego podejmował inne zajęcia, co wskazywało, że nie był zainteresowany pracą w MSZ – powiedział Krzysztof Staryk, sędzia SN.

Czytaj więcej: rp.pl

Reklama


Źródło:PAP

Polecane

Reklama

  • Spiechowicz(2016-04-07 12:00) Odpowiedz 716

    czas by teraz PiS grupowo zwolnił po-POwskich pracowników MSZ. Jest podstawa prawna - orzeczenie Sądu Najwyższego

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • amer(2016-04-07 15:18) Odpowiedz 613

    Najwyzszy czas na ustawę oczyszczającą polski wymiar sprawiedliwosci z byłych członków PZPR,funkcjonariuszy i współpracownikow WSI i SB. Idżmy ku normalności i lepszej Polsce. Najwyzszy czas jedna ustawą przewietrzyć TK,SN i wszystkie sady i urzędy w Polsce

    Pokaż odpowiedzi (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama