Ponadto zastępcami prokuratora generalnego zostali: Krzysztof Sierak, Robert Hernand i Dariusz Gabrel.

Z kolei Marek Pasionek objął stanowisko zastępcy prokuratora generalnego do spraw przestępczości zorganizowanej i korupcji.

Bogdan Święczkowski - ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Prokurator Prokuratury Krajowej w stanie spoczynku i były szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Wykładowca akademicki, jeden z założycieli i działacz Niezależnego Stowarzyszenia Prokuratorów "AD VOCEM".

Marek Pasionek – absolwent Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W prokuraturze od 1989 roku. Od 2007 prokurator Naczelnej Prokuratury Wojskowej w Warszawie. W 2010 był prokuratorem nadzorującym śledztwo Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie w sprawie katastrofy samolotu Tu-154 w Smoleńsku.

Krzysztof Sierak - absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Były dyrektor Biura do Spraw Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej, a w latach 2005-2007 prokurator okręgowy w Katowicach.

Robert Hernand  - absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Od 20 kwietnia 2010 roku pełni funkcję zastępcy prokuratora generalnego.

Dariusz Gabrel - absolwent Wydziału Prawa Kanonicznego i Świeckiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Od 2007 dyrektor Głównej Komisji Badania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.

PS/źródło: PK