statystyki

Ofiary przestępstw mogą liczyć na wsparcie: Eksperci udzielają porad prawnych

22.02.2016, 17:23; Aktualizacja: 22.02.2016, 17:24

Ofiary przestępstw mogą liczyć na wsparcie. Dziś rozpoczął się w Polsce Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Bezpłatnych porad udzielają między innymi prokuratorzy, asystenci sędziów i psycholodzy. Z pomocy mogą skorzystać między innymi ofiary przemocy domowej.

Reklama


Reklama


Psychoterapeutka Teresa Wojtas-Kieljan z Sądeckiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej mówi, że coraz częściej jest to nękanie psychiczne jak poniżanie czy ograniczanie kontaktów z bliskimi. Ofiarami tego typu przemocy są zarówno kobiety jak i mężczyźni.

"Jeśli trwa to zbyt długo może powodować poważne konsekwencje zdrowotne i psychiczne dlatego nie należy tego lekceważyć tylko jak najszybciej skorzystać z fachowej pomocy” - zaleca psychoterapeutka. Ci, którzy zgłoszą się do ośrodka mogą skorzystać z porad psychologa, prawnika czy mediatora. Tego typu pomoc udzielana jest całorocznie ale w tym tygodniu ofiary przestępstw mają być traktowani priorytetowo.

W 2015 roku z porad Sądeckiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej skorzystało ponad dwa tysiące sto osób. Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem potrwa do piątku. Godziny dyżurów specjalistów można znaleźć na stronach poszczególnych urzędów czy instytucji.

Reklama


Źródło:IAR

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama