statystyki

Ziobro o połączeniu funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego: Z pozoru niezależna prokuratura była kierowana przez PO

29.01.2016, 07:08; Aktualizacja: 29.01.2016, 07:12
Zbigniew Ziobro

Zbigniew Ziobro w Sejmieźródło: PAP

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro cieszy się z decyzji Sejmu w sprawie ustawy o prokuraturze. Posłowie przyjęli dziś projekt nowych przepisów. Zmiany przewidują połączenie funkcji ministra sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego. Zakładają również likwidację prokuratur apelacyjnych i powołanie regionalnych. Wprowadzają też jawność oświadczeń majątkowych prokuratorów i jawność postępowań dyscyplinarnych.

Reklama


Reklama


Minister Ziobro nie ma wątpliwości, że te propozycje to krok w słusznym kierunku. "Warto wprowadzać czytelne mechanizmy. Jeśli Prokurator Generalny i rząd dostają stosowne uprawnienia i mogą kierować pracami prokuratury to dobrze, że mogą to czynić jawnie. Decyzje nie muszą być podejmowanie skrycie, za kotarą w gabinecie. A takie rzeczy musiały się dziać, bo nie wierzę, że prokuratorzy sami zadecydowali o wtargnięciu służb do tygodnika Wprost. Na pewno były tam naciski polityczne, a ta z pozoru niezależna prokuratura była kierowana przez PO" - stwierdził minister po przegłosowaniu projektu ustawy w Sejmie.

Niewykluczone, że senacka Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji rozpocznie prace nad projektem dziś o godzinie 8.00. Komunikaty na stronie internetowej izby wyższej parlamentu nie są w tej kwestii jednoznaczne.

Reklama


Źródło:IAR

Polecane

Reklama

 • StAAbrA(2016-01-29 10:11) Odpowiedz 135

  Przecież każde dziecko wie , że tzw. prokuratura i jej tzw. platforma obywatelska - i inne unie , socjaldemokracje i awuesy , to koryta mafii i agentury . O tzw. sądach , z łańcuchowymi przebierańcami w roli głównej , nie wspomnę .

 • orwel(2016-01-29 10:57) Odpowiedz 86

  bezsensowne tłumaczenie Ziobry - to co, teraz ma być kierowana przez PIS? bez sensu ta "dobra zmiana"

  Pokaż odpowiedzi (2)
 • aa(2016-01-29 18:50) Odpowiedz 57

  A teraz prokuratura będzie kierowana przez polityka, który nigdy sam nie był prokuratorem, ani nawet asesorem, ale za to jest dość radykalny w swoich politycznych wyborach, no i jest to kolejny przejaw zamiany dżumy na cholerę, która żeśmy sobie sami zafundowali 25 października ub. roku! Wolałbym zdecydowanie, żeby Prokuratorem Generalnym był ktoś, kto przeszedł mozolnie przez wszystkie szczeble kariery właśnie, jako prokurator i zna prokuraturę z własnego, bogatego doświadczenia, no ale.... sorry, taki mamy rząd....

 • PSYCHICZNY(2016-01-29 10:55) Odpowiedz 28

  taaa StAAbrA, taaa hyhyhyh też tak mi się wydaję, aaa już mi się nie wydaje, aa wydaje mi się ooo już mi się nie wydaje heheyeh a jednak mi się też tak wyadje hehehehyhyhy

 • pogromca oszołomów(2016-01-29 18:43) Odpowiedz 18

  "Na pewno były tam naciski polityczne, a ta z pozoru niezależna prokuratura była kierowana przez PO", Jak mocno moralnie zepsuci muszą być ludzie władzy by społeczeństwu przedstawiać takie argumenty za zmianą..... Teraz na już pewno ta zależna prokuratura będzie kierowana przez PIS. Nawet nie będą to naciski polityczne lecz polityczne zarządzanie. A oszołom myśli, że ciemny lud kupi jego wyjaśnienia.

 • stan47.emeryt(2016-01-30 18:07) Odpowiedz 13

  No to teraz na pewno nie będzie zależna od PO. Tłumaczenie Ziobry chyba dla tzw "studentów" uczelni łojca dyrechtora. Pewnie to kupią. Jakby co to "Dobra zmiana" - dla swoich.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama