statystyki

Trybunale, precz z Warszawy!

autor: Ewa Maria Radlińska22.12.2015, 11:28
Genialny pomysł, by antypatia leżała u podstaw decyzji o dyslokacji zespołów ludzi i jednostek, da się zastosować także w innych przypadkach. Już widzę, jak szacowne gremia opozycyjnych parlamentarzystów, psujące krew zwycięskiej większości, najlepiej się czują na antypodach; stamtąd ich głos nie jest słyszalny nawet w kuluarach Sejmu i Senatu

Genialny pomysł, by antypatia leżała u podstaw decyzji o dyslokacji zespołów ludzi i jednostek, da się zastosować także w innych przypadkach. Już widzę, jak szacowne gremia opozycyjnych parlamentarzystów, psujące krew zwycięskiej większości, najlepiej się czują na antypodach; stamtąd ich głos nie jest słyszalny nawet w kuluarach Sejmu i Senatuźródło: Materiały Prasowe

Zwycięstwo uskrzydla. Przegrani, z nosami na kwintę, przeżywają swoją zasłużoną porażkę. Są niczym psy na deszczu, niczym kruki z przetrąconymi skrzydłami. Nie mają pomysłu na życie, ba, nawet na zagospodarowanie dzisiejszego wieczoru. Ale inaczej zwycięzcy. Tak, ci to są jak orły w locie, jak Robert Lewandowski po pięciu golach w dziewięć minut. Rozpiera ich wena twórcza, rozsadza bania z pomysłami. Nie mają zahamowań, ich wyobraźnia nie zna granic, ich wigor intelektualny jest nieokiełznany.

Reklama


Reklama


Zejdźmy jednak na ziemię, zajrzyjmy na Wiejską. Wśród pomysłów, jak ubarwić nasze życie, jeden wydaje się hitem XXI wieku. Od prawie stu lat nikt nic równie nowatorskiego nie wymyślił. Jak powszechnie wiadomo, dobry prezes zwycięzców nie darzy przesadną sympatią złego prezesa pewnego trybunału. Aby więc sprowadzić do minimum ryzyko spotkania obu panów, harcownicy tego dobrego wymyślili, by trybunał tego złego nie gnieździł się w stolicy. Mógłby, na przykład, roztrząsać zawiłości prawa gdziekolwiek, choćby na Pomorzu, w opustoszałych koszarach dawniej przyjaznych wojsk. Dzięki temu zły prezes miałby nieco dalej do redakcji „Gazety Wyborczej”, co byłoby z korzyścią dla opinii publicznej. I nie tylko.

Genialny pomysł, by antypatia leżała u podstaw decyzji o dyslokacji zespołów ludzi i jednostek, da się zastosować także w innych, niż wspomniany, przypadkach. Już widzę, jak szacowne gremia opozycyjnych parlamentarzystów, psujące krew zwycięskiej większości, najlepiej się czują na antypodach; stamtąd ich głos nie jest słyszalny nawet w kuluarach Sejmu i Senatu. Gniazdko byłego prezydenta, tego od skoku przez płot, zostaje uwite na nowo gdzieś w tropikach. Były premier za to, że podłożył bombę w prezydenckim samolocie, dostaje namiot lodowy na Antarktydzie. Facet, który przez nieporozumienie objął wakujące wysokie stanowisko państwowe, by pilnować żyrandoli, jedzie na wcześniejszą emeryturę do oazy swobody i dobrobytu na Półwyspie Koreańskim. Wrocławski Teatr Polski, ten ponoć z porno, osiada w Magadanie, gdzie będzie się cieszyć rzadką wolnością dokonań artystycznych. Inwencja zwycięzców jest nieograniczona. Do grona przesiedleńców dołączą niebawem byli prezesi najważniejszego trybunału, byli marszałkowie Sejmu i Senatu, byli premierzy, aktualni członkowie rad wydziałów prawa markowych uniwersytetów, różnej maści wróżbici, artyści, dziennikarze i politolodzy. Na głęboką prowincję lub na krańce globu lądują ci wszyscy, którzy są lub mogą być solą w oku zwycięzców. I tak dalej, i tak dalej. Chwała wynalazcom! A jeżeli ktoś z drogich Czytelników myśli, że to jest futurologia, że są to głupie żarty felietonistki, niech się rozejrzy po Wiejskiej i sięgnie pamięcią do historii. Nic dodać, nic ująć.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

  • Inspektor Pracy(2015-12-23 08:04) Odpowiedz 40

    Już Bronek Komor oświadczył, że wybór 5 sędziów przez poprzednią kadencje to był błąd POlityczny !! --przed którym Was przestrzegał. Zrobiliście sami zamach próbując zagwarantować sobie koryta a kiedy Wam nie wyszedł mówicie „przepraszamy” ale dalej chcemy mieć te koryta! Mówicie ,że jesteście OK a Jak okradaliście wstecznie z wieku emerytalnego spracowanych od 15r życia robotników to Wam wolno było -to nie był zamach, jak okradaliscie wstecznie tych co mieli już wymagane lata w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy -to też było OK , Jak wyrzucaliście miliony podpisów spoleczeństwa to gdzie było Wasze poczucie uczciwości społecznej. Prezesom po 6 mln zł odprawy gdy reszta narodu głoduje,tak nadal ujeżdżacie nie czując sie jak potwornie capicie złodziejstwem. "Złoty Cielec "TVNu Petru otworzył "złote Usta" i puścił bąka !--a abonament RTV to Donald zlikwidował?-nie zapytał! nie zapytał tez dlaczego Krzywy"nos" proponuje miesięcznicę Komitetu Obrony Dochodów - czytaj -w obronie jej emerytury ,wszyscy inni mają wypierd... do roboty aż nie umrą.

  • Apel(2015-12-23 08:48) Odpowiedz 10

    .............Panie Prezydencie Duda -zwracamy się do Pana w sprawie finansowania z budżetu Premiera RP Emerytury POsłanki Krzywonos .................Jak bardzo trzeba być POdłym aby na Krzywego Ryja wziąć w wieku 56 lat emeryturę dofinansowywaną za wchodzenie w dup. Tuskowi i oczekiwać aby inni zatrudnieni za komuny oprócz także sobót i świąt ponad-ustawowych oraz ówczesnej pracy w szkodliw i niebezpieczn musieli pracować od 15 r do 67r życia.

  • ja(2015-12-22 23:04) Odpowiedz 00

    Ale naprawdę przeniesienie siedziby trybunału może wywołać taki artykuł...?

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama