statystyki

Robert Damski: Zaangażowany

autor: Ewa Szadkowska22.12.2015, 08:38; Aktualizacja: 22.12.2015, 11:08
Robert Damski, komornik, członek Krajowej Rady Komorniczej, honorowy członek Stowarzyszenia „Dla Naszych Dzieci”

Robert Damski, komornik, członek Krajowej Rady Komorniczej, honorowy członek Stowarzyszenia „Dla Naszych Dzieci”źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Ktoś, kto mógłby zapłacić alimenty, a tego nie robi, jest zwykłym złodziejem i nie boję się o tym głośno mówić – podkreśla Robert Damski, komornik, członek Krajowej Rady Komorniczej, honorowy członek Stowarzyszenia „Dla Naszych Dzieci” doceniony za wspieranie kobiet.

Reklama


Reklama


Komornicy częściej zbierają baty niż nagrody, więc zacznę od gratulacji.

Dziękuję.

A tak już całkiem poważnie: został pan niedawno uhonorowany Wyróżnieniem Białej Wstążki, przyznawanym przez fundację Porozumienie bez Barier i Centrum Praw Kobiet. W uzasadnieniu tak ładnie napisano, że wyprowadził pan problem alimentów „z wstydliwych nizin na wyżyny mówienia, szukania i zauważania”. Dlaczego tak mocno zaangażował się pan akurat w tę problematykę?


Pozostało jeszcze 83% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam już kod SMS
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Barbara(2015-12-25 13:25) Zgłoś naruszenie 00

    Cieszę się, że Pan Robert Damski się tak angażuje.Czy ta akcja dotyczy tylko dzieci zamieszkały w Polsce czy również dzieci,którego wyjechały za granicę i nie mają praw do alimentów z Funduszu? Myślę,że istotny i ważne jest to aby Pan Komornik sprawdzał inf.i problemy z jakimi zwracają się do niego kobiety.Bo bardzo powszechna jest podwójna egzekucja.Zwłaszcza,kiedy osoba zobowiązana do alimentów mieszka za granicą.Powszechne jest ukrywanie otrzymywanych alimentów,bo w ten sposób może otrzymać zaświadczenie od Komornika o bezskutecznej egzekucji,a to jest podstawą do otrzymania šwiadczeń z Funduszu.Myślę, że dłużnik w Polsce powinien być traktowany poważnie przez Komorników,zwłaszcza jeśli posiada dowody.Nie trzeba by było marnować czasu i pieniędzy podatników na sprawy sądowe.

    Odpowiedz
  • Qrak(2017-01-16 14:08) Zgłoś naruszenie 00

    Ja też nie boję się powiedzieć, że każdy rodzic (w 99% przypadków - matka), który wbrew prawomocnemu wyrokowi utrudnia wykonanie kontaktów dziecka z drugim rodzicem (w 99% przypadkach - ojciec) jest zwykłym złodziejem i również okrada swoje dziecko. Niestety w takich przypadkach pan Damski nie będzie się udzielał gdyż nie znajdzie tam % prowizji od egzekucji i nie jest zainteresowany rozwiązaniem palącego problemu alienacji rodzicielskiej w POlsce. Gdyby jakimś cudem jednak coś się zmieniło w naszym chorym kraju i oboje rodziców po rozwodzie mogłoby spełniać obowiązek alimentacyjne OSOBISTYM STARANIEM jak to przecież czynią obecnie równouprawnione matki, wówczas pan Damski i jego koledzy komornicy musieliby sobie szukać innej pracy :)

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama