TK: O 9 rozpoczęcie posiedzenia w sprawie sporu o 5 sędziów Trybunału

02.12.2015, 20:14; Aktualizacja: 03.12.2015, 07:59
prawo, sąd

Jak podnosił na przykład profesor Andrzej Zoll, były prezes TK, Sejm w tej sytuacji nie miał prawa wybrać nowych sędziówźródło: ShutterStock

Trybunał Konstytucyjny zbada czy uchwalona w poprzedniej kadencji Sejmu ustawa o Trybunale jest zgodna z ustawą zasadniczą. Wniosek autorstwa posłów PO i PSL jest następstwem działań prezydenta Andrzeja Dudy, który nie zaprzysiągł sędziów Trybunału wybranych przez Sejm poprzedniej kadencji.

Źródło:IAR

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

  • polak z krwi(2015-12-02 21:05) Zgłoś naruszenie 145

    O! Trybunał POlityczny nie może przełknąć własnej klęski i porażki! Będzie sądził we własnej sprawie ale jaja Panie Prezesie, ministrze Ziobro proszę ich zaorać ma Pan społeczne poparcie w tej sprawie!!!!

    Odpowiedz
  • TK zadecyduje we własnej sprawie.(2015-12-02 20:48) Zgłoś naruszenie 113

    Żyję nie od dziś. Opozycja przy wyborze w czerwcu Ustawy gniota o TK przez PO-PSL, zachowywała się w miarę przyzwoicie. To co dziś wyrabiała PO i Nowoczesna to te same chamstwo polityczne wobec obywateli co wyrabiali przez 8 lat ,stosując kruczki prawne poprzez siebie wybrany TK. Jest to dowód na to, że nie umieją się pogodzić z porażką.. Ocena może być tylko jedna - poprzednia władz rozwaliła politycznie TK świadomie. Tak jak świadomie od lat niszczy się państwo polskie dla dobra UE. Czas odbudować nasze polskie wartości , ale w strukturach UE, jest to możliwe. Jedno nie wyklucza drugiego. I PIS to zrobi. Moje pełne wsparcie dla tego dzieła.

    Odpowiedz
  • TK zadecyduje we własnej sprawie(2015-12-02 20:49) Zgłoś naruszenie 64

    Żyję nie od dziś. Opozycja przy wyborze w czerwcu Ustawy gniota o TK przez PO-PSL, zachowywała się w miarę przyzwoicie. To co dziś wyrabiała PO i Nowoczesna to te same "chamstwo polityczne" wobec obywateli co wyrabiali przez 8 lat ,stosując kruczki prawne poprzez siebie wybrany TK. Obecnie nie umieją się pogodzić z porażką.. Ocena może być tylko jedna - poprzednia władz rozwaliła politycznie TK świadomie. Tak jak świadomie od lat niszczy się państwo polskie dla dobra UE. Czas odbudować nasze polskie wartości , ale w strukturach UE, jest to możliwe. Jedno nie wyklucza drugiego. I PIS to zrobi. Moje pełne wsparcie dla tego dzieła.

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2015-12-02 21:17) Zgłoś naruszenie 63

    Wyborcy zdecydowali , kto - na te cztery lata - ma rację . A TK nikomu nie jest potrzebny - psu na budę też - tak na marginesie .

    Odpowiedz
  • Kuba(2015-12-02 23:10) Zgłoś naruszenie 52

    I co POmyleńcy ,wczoraj Bronek Komor oświadczył, że wybór 5 sędziów przez poprzednią kadencje to był błąd POlityczny !! przed którym przestrzegał. Tak jak okradliście ludzie zatrudnionych od 15r życia ,pracujących w soboty i święta ponadustawowo ,w szkodliwych i nieb warunk pracy z wieku emerytalnego ,tak jak przyznawaliście Prezesom po 6 mln zł odprawy gdy reszta narodu głoduje ,tak nadal ujeżdżacie nie czując sie jak Potwornie capicie złodziejstwem.

    Odpowiedz
  • obywatel(2015-12-03 01:09) Zgłoś naruszenie 53

    Trybunał chciałby wydawać wyroki we własnej sprawie? To żenujące, nawet jak standardy państwa zarządzanego przez 8 lat przez PO-wców.

    Odpowiedz
  • PrawieSprawiedliwy(2015-12-02 20:41) Zgłoś naruszenie 33

    W kwestii formalnej - to TK ma jeszcze jakąś moc sprawczą że "zdecyduje"? Jak pokazuje nasza rzeczywistość to decyzja leży gdzie indziej i tam nawet lokator pałacu je odbiera...ciekawe - przysięga tych dubletów będzie jeszcze dzisiaj odebrana czy dopiero jutro gdzieś w godzinach przedrannych?

    Odpowiedz
  • T1000(2015-12-02 22:53) Zgłoś naruszenie 26

    To początek rychłego politycznego końca kaczyńskiego i dudy

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz