statystyki

"Żyła szybko i intensywnie. Jej życie było jej pracą". Wspomnienie o prof. Monice Zbrojewskiej

autor: Maria Rogacka-Rzewnicka24.11.2015, 10:47; Aktualizacja: 24.11.2015, 11:10
prof. Monika Zbrojewska

prof. Monika Zbrojewskaźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Żyła szybko i intensywnie, tak jakby wiedziała, że w krótkim życiu musi zawrzeć wszystko, co nadaje mu najgłębszy sens oraz czyni je wartościowym i pięknym. Cele rozpisane zwykle w przypadku innych ludzi na dłużej Ona realizowała błyskawicznie i z wielkim osobistym oddaniem. Jej życie było przede wszystkim Jej pracą.

 W 2014 r. uzyskała stopień doktora habilitowanego nauk prawnych na Uniwersytecie Łódzkim. Skoncentrowanie się na działalności naukowej zaowocowało ok. stu publikacjami naukowymi, których była autorem lub współautorem. Obszerny zakres tematyczny, skala trudności podejmowanych zagadnień, zawsze perfekcyjna staranność opracowań i rzetelność badawcza pozwalają dorobek naukowy prof. Moniki Zbrojewskiej uznać za ważny i trwały w polskiej nauce prawa.

Choć wiodącą dziedziną Jej naukowej twórczości był proces karny, jest także autorką licznych publikacji z zakresu dyscyplin pokrewnych, w szczególności prawa karnego skarbowego, prawa wykroczeń i postępowania w sprawach o wykroczenia. Imponujące osiągnięcia publikacyjne uzupełniało Jej oddanie pracy dydaktycznej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Była szanowna i lubiana przez studentów, co pokazują liczne wpisy na forach internetowych. Była także bardzo dobrym adwokatem, z dorobkiem udziału w wielu trudnych i wymagających najwyższego kunsztu prawniczego sprawach. Udzielała się też w pracach korporacji adwokackiej.


Pozostało jeszcze 62% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • StAAbrA(2015-11-24 11:03) Zgłoś naruszenie 02

    Tak , oczywiście , niewątpliwie i bezsprzecznie , tyle tylko , że jakie - z tej doktorsko - profesorskiej męki - korzyści dla państwa i społeczeństwa ?
    Bo nie widzę .

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane