statystyki

Sylwia Spurek - feministka

autor: Paulina Szewioła06.11.2015, 00:00
Sylwia Spurek / fot. Wojtek Górski

Sylwia Spurek / fot. Wojtek Górskiźródło: DGP

Chcę zmieniać rzeczywistość, i to w sposób systemowy – deklaruje mec. Sylwia Spurek, od niedawna zastępczyni rzecznika praw obywatelskich ds. równego traktowania.

Sama podkreśla, że od kiedy pamięta, miała zdolność dostrzegania niesprawiedliwości, zwłaszcza tych, które są wynikiem dyskryminacji. Dlatego już na IV roku studiów prawniczych zaangażowała się we współpracę z łódzkim oddziałem Centrum Praw Kobiet. W ramach tej organizacji świadczyła pomoc kobietom – ofiarom przemocy w rodzinie. Już wtedy zrozumiała, że do poprawy sytuacji niezbędne są przede wszystkim zmiany w prawie. Jednocześnie zdecydowała, że pracę magisterską poświęci problematyce udziału organizacji kobiecych w postępowaniu cywilnym.


Pozostało jeszcze 86% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

 • fdhdg(2015-11-06 12:17) Zgłoś naruszenie 00

  feminizm to ideologia rasistowska. Nie ma nic wspólnego z równouprawnieniem czy walką o czyjeś prawa. To ideologia zakładająca wyższość kobiet nad mężczyznami z powodu płci a nie dokonań i prowadzenie walki w celu ich eliminacji. Osoby takie nie powinny nie tylko zajmować państwowych stanowisk ale zostać w ogóle usunięte po za nawias jakiejkolwiek debaty publicznej wraz z innymi rodzajami rasistów.

  Odpowiedz
 • Rafał(2015-11-06 15:42) Zgłoś naruszenie 00

  Do fdhdg:
  Stuknij sie w głowę i pomyśl, nim cokolwiek napiszesz.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane