statystyki

Prawnicy apelują o fundusze na sekretariaty dla kuratorów

autor: Piotr Szymaniak02.11.2015, 07:23; Aktualizacja: 02.11.2015, 10:19
Kiedy wreszcie Sejm przyjął ustawę przewidującą w tym względzie obligatoryjność, to z powodu formalnego błędu marszałka Sejmu prezydent był zmuszony wysłać ją do Trybunału Konstytucyjnego.

Kiedy wreszcie Sejm przyjął ustawę przewidującą w tym względzie obligatoryjność, to z powodu formalnego błędu marszałka Sejmu prezydent był zmuszony wysłać ją do Trybunału Konstytucyjnego.źródło: ShutterStock

Przez 13 lat kuratorzy sądowi zabiegali o przepisy, które zobowiązałyby prezesów sądów do utworzenia sekretariatów dla ich obsługi. Dziś na 540 zespołów kuratorskich tylko 323 posiadają pełnoetatową obsługę biurową, przy czym tylko dla części tych zespołów utworzone zostały sekretariaty.

W pozostałych przypadkach kuratorom pomagają pracownicy sądowi jedynie w ograniczonym wymiarze czasu albo wcale. Przepisy ustawy o kuratorach sądowych (Dz.U. 2014 poz. 795) mówią bowiem o tym, że prezes sądu rejonowego może utworzyć sekretariat zespołu kuratorskiego, ale nie musi.


Pozostało jeszcze 74% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane