statystyki

Numer konta nie dla komornika

autor: Krzysztof Tomaszewski08.09.2015, 12:48; Aktualizacja: 08.09.2015, 12:50

Przedsiębiorca, przekazując komornikowi numer rachunku, ryzykuje poniesienie odpowiedzialności karnej, łącznie z pozbawieniem wolności - mówi w wywiadzie dla DGP Magdalena Koniarska, prawnik w zespole ochrony prywatności i technologii informacyjno-komunikacyjnych w kancelarii Wierzbowski Eversheds.

Reklama


Reklama


Do przedsiębiorców zatrudniających pracowników nierzadko zwracają się komornicy z żądaniem, by ujawnić im informacje dotyczące wynagrodzeń zatrudnionych osób, wobec których prowadzona jest egzekucja komornicza – w tym numery rachunków bankowych. Czy przedsiębiorcy powinni przekazywać takie informacje?


Pozostało jeszcze 86% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 89,90 zł
Zamów abonament

Mam już kod SMS
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Polecane

Reklama

  • Jurek(2015-09-08 13:59) Odpowiedz 00

    Tak tak. Pani Prawnik zapozna się z art. 761 kpc a potem wróci przeprosić.

  • B.O.P.E.(2015-09-08 23:19) Odpowiedz 00

    art. 761 kpc - "pani prawnik"

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama