statystyki

Medyczna marihuana pozostanie w szarej strefie

03.09.2015, 11:18; Aktualizacja: 03.09.2015, 12:01

Komisja ustawodawcza Senatu zdecydowała, że nie będzie prowadzić dalszych prac nad uregulowaniem kwestii zaopatrzenia i wykorzystania marihuany do celów medycznych.

Reklama


Na posiedzeniu 27 sierpnia senatorowie przystąpili do rozpatrzenia postanowienia sygnalizacyjnego Trybunału Konstytucyjnego z 17 marca 2015 r. ((sygn. S 3/15). TK zauważył w nim, że w świetle badań naukowych marihuana ma przydatność terapeutyczną w przypadku wielu chorób, np. do łagodzenia negatywnych objawów chemioterapii stosowanej w nowotworach. W jego opinii pokazuje to niespójność regulacji mających na celu realizację prawa do ochrony zdrowia. Ustawodawca położył nacisk na zwalczanie uzależnień prowadzących do utraty zdrowia, a to całkowicie wykluczyło możliwość medycznego wykorzystania marihuany. Trybunał uznał, że istnieje potrzeba uzgodnienia regulacji dotyczących zwalczania uzależnień z regulacjami służącymi zapewnieniu efektywności leczenia określonych schorzeń bądź terapii przeciwbólowej.


Pozostało jeszcze 28% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama