statystyki

Zabawa w propagandę

autor: Ewa Maria Radlińska31.07.2015, 00:00; Aktualizacja: 31.07.2015, 07:00
Borys Budka

Borys Budkaźródło: Materiały Prasowe

Nie jestem w stanie pojąć tego, z jakim impetem atakuje się obecnie ministra, który jako pierwszy od trzynastu lat ma realne, dobre propozycje zmian stawek – mówi Borys Budka, minister sprawiedliwości.

Reklama


Ewa Maria Radlińska: Nie jest pan ostatnio ulubieńcem samorządów prawniczych. Resort wraz z ich przedstawicielami pracował nad projektem nowych rozporządzeń w sprawach opłat za czynności adwokatów i radców prawnych. Ale adwokaci odeszli z grupy roboczej, mówiąc wprost: „Decyzja podyktowana jest nierealizowaniem przez ministra sprawiedliwości własnych obietnic, pozorowaniem prac i lekceważeniem postulatów”. I co pan na to?

Borys Budka

Borys Budka

źródło: Materiały Prasowe


Pozostało jeszcze 89% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • polak(2015-08-01 08:54) Zgłoś naruszenie 00

  Bezczelny cham. Z nimi nie ma co gadać. Władza rozumie tylko argument siły

  Odpowiedz
 • ja adw.(2015-07-31 09:32) Zgłoś naruszenie 00

  Panie Ministrze, już chyba bardziej kompromitować się nie da! To jest podwyżka? Zamiast zarabiać 30 gr/godzinę pracy (bez odliczenia kosztów prowadzenia sprawy) będziemy zarabiać 60 gr/godzinę pracy. Po doliczeniu kosztów nadal to my będziemy urzędówki finansować! TO PAN SIEJE PROPAGANDĘ I MYDLI OBYWATELOM OCZY!!! DOŚĆ NIEWOLNICTWA ADWOKATÓW I RADCÓW!!!

  Odpowiedz
 • Cezary Skrzypczak(2015-07-31 13:33) Zgłoś naruszenie 00

  Sz.P. Ministrze! Prawnicy są przedsiębiorcami wpisanymi do ewidencji działalności gospodarczej i prowadzą biznes, nie misję. Za to powinni otrzymać stawkę rynkową tak, jak za sprawy z wyboru i to na zasadzie dobrowolności. Jeżeli Państwa na to nie stać to powinno ograniczyć dostępność do spraw z urzędu do szczególnie uzasadnionych wypadków, a nie udzielać tego prawa dla ok. 22 mln ludzi, jak w ustawie pakamerowej i rozszerzać dostęp do adwokata z urzędu w sprawach karnych sądowych. Rynek usług prawniczych został zdewastowany, a nowelizacja procedury karnej i ustawa pakamerowa dopełnią reszty. Przecież można stworzyć urząd prawników zajmujący się sprawami z urzędu i wtedy problem zniknie. W sprawach z wybory wystarczy tylko udowodnienie wysokości wynagrodzenia prawnika. Nie potrzeba regulacji prawnej. Jednak przemycił Pan swoja opinię o NRA. Jak to odczytywać? Jako szczerość intencji? W polityce ścierają się różne pogląd i nie zawsze są zgodne z tym co sobie polityk wyobraził. Natomiast przedstawienie propozycji 100% podwyżki i zasadę przyznawania wynagrodzenia, jako 1/2 tej stawki traktuję jako zniewagę, a nie propozycje. Tak samo obniżenie de facto wynagrodzenia za postępowanie przygotowawcze w wykroczeniach. To te "propozycje" m.in. wzburzyły środowisko, a nie to, ze chce Pan podjąć się podwyższenia żenujących i wręcz obrażających godność niektórych stawek za "urzędówki".

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama