statystyki

Wolność słowa nie dla radców

autor: Anna Krzyżanowska18.06.2015, 07:22; Aktualizacja: 18.06.2015, 07:39

Ta grupa zawodowa jest postrzegana jako nowoczesny samorząd. To może się jednak radykalnie zmienić. Po 1 lipca nieprzemyślane wpisy w internecie będą im grozić dyscyplinarką.

Reklama


Radcom prawnym trudniej będzie funkcjonować w sieci. Ograniczenia wprowadza nowy kodeks etyki i jego art. 35. W jego myśl radca prawny może informować o wykonywaniu zawodu, pozyskiwać klientów oraz wykonywać czynności zawodowe drogą elektroniczną. Przy tym jednak przestrzegać musi szeregu warunków (patrz: grafika), w tym korzystać „z form aktywności dostępnych drogą elektroniczną w sposób gwarantujący oddzielenie wykonywania zawodu od swoich prywatnych przekonań, poglądów, postaw i działań oraz innej działalności zawodowej”.


Pozostało jeszcze 90% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • pozywam.blogspot.com(2015-06-18 09:23) Zgłoś naruszenie 00

    Nie tak dawno uczestniczyłem w panelu dyskusyjnym, w którym głos zabierał prof. Stępień (Sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku), który wręcz namawiał, aby radcowie prawni i adwokaci uczestniczyli w życiu publicznym.

    Opisane działania są jakimś nieporozumieniem. Prawnicy sami wykluczają się z życia publicznego ? Skoro sędziom i prokuratorom nie wypada aktywnie uczestniczyć wżyciu publicznym, bo wynika to z ustawy, zaś adwokaci i radcy prawni sami z tego życia się wykluczą, to kto będzie wypowiadał się na tematy prawne, kto będzie naturalnym kandydatem na posła, czy senatora ?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama